Sveikata

Stresą ramina žolelių arbata

Stresas ir įtampa kai kuriems tampa nuolatiniais palydovais dėl didelio darbo tempo, sunkios finansinės situacijos, būtinybės priimti rimtus sprendimus. Nuolatinis stresas gali kelti pavojų sveikatai, kadangi suprastėja miegas, padidėja jautrumas aplinkai, sunku susikaupti ir atsipalaiduoti. Tos pačios gyvenimiškos situacijos skirtingai veikia žmones, todėl vieni jas išgyvena lengviau, tuo tarpu kitiems tenka ieškoti būdų, stresui ir nerimui įveikti.

Viena iš natūralių priemonių, padedančių mažinti įtampą, nerimą ir stresą, gali būti žolelių ir vaistažolių arbatos, teigiamai veikiančios organizmą ir padedančios atsipalaiduoti. Įtampą ir nuovargį įveikti padeda ne tik mėtos, melisos ar ramunėlės, bet taip pat valerijonai, jonažolės, levandos ir kitos žolelės. Teigiamai ir raminančiai veikianti žolelių arbata, kuri padeda atsipalaiduoti, savo sudėtyje paprastai turi vieną ar kelias raminančias mažinančias žoleles.

Vaistažolės, mažinančios stresą

Bene populiariausia raminanti vaistažolė yra ramunėlės. Jau pats augalo pavadinimas informuoja, kad jis turi raminančių savybių. Arbatai paprastai naudojami ramunėlių žiedai. Geriant ramunėlių arbatą atsipalaiduoja raumenys, mažėja nerimas, nervinis dirglumas. Jeigu dėl didelio streso kamuoja nemiga, ramunėlės padės ją įveikti. Prieš miegą išgėrę ramunėlių arbatos atsibusite pailsėję, nebejausite nuovargio.

Melisos ir mėtos – dar vienas populiarus pasirinkimas, jeigu norima malšinti stresą ir įtampą. Šių vaistažolių arbata padeda atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos, padeda užmigti, mažina stresą. Todėl grįžę po sunkios darbo dienos užplikykite arbatos turinčios šių žolelių, ir pajusite, kaip namus užpildo malonus aromatas ir pasitraukia nuovargis.

Jonažolės yra ne tokios populiarios vaistažolės ruošiant arbatą kaip ramunėlės, mėtos ar melisos, tačiau taip pat pasižymi puikiu, stresą ir nervinę įtampą raminančiu poveikiu. Be to, jos turi tonizuojančių savybių, todėl rytinę kavą galite pakeisti jonažolių arbata. Šią arbatą atsargiai reikėtų vartoti tiems, kurie turi padidėjusį kraujospūdį.

Kodėl reikia mažinti stresą?

Kiekvienas žmogus gali susidoroti su skirtingu streso lygiu, tačiau jeigu stresas ima reikštis fizinės organizmo būklės pasikeitimu, jį būtina mažinti, kadangi gali išsivystyti ligos. Streso sukeliamos ligos gali būti labai įvairios: bendras organizmo nuovargis, galvos skausmas, galvos svaigimas, širdies ritmo sutrikimai, padidėjęs rūgštingumas, nemiga, virškinimo sutrikimai ir kitos problemos. Siekiant išvengti nemalonių pasekmių, būtina imtis priemonių ir padėti savo organizmui įveikti stresą.

Gali kilti klausimas, ar veiksmingos vaistažolių arbatos. Jeigu turite įsisenėjusių problemų ir ilgą laiką nesugebate susidoroti su stresu, tuomet be specialistų pagalbos tikrai neišsiversite. Vaistažolių arbata gali būti kaip pagalbinė priemonė, įveikiant psichologines problemas. Tačiau kas vakarą geriama arbata ar jos mišinys, kuris padeda atsipalaiduoti ir užmigti – tikrai nepakenks, todėl savo arbatų kolekciją turėtumėte papildyti arbata, skatinančia ramų miegą ir padedančia įveikti stresą.