Įvairūs

Startuoja saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“

Š. m. birželio 1 – 11 dienomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose vyks prevencinė saugaus eismo akcija „Būk saugus, atsargus ir sveikas“. Akcija skirta atkreipti įvairių eismo dalyvių dėmesį į saugaus eismo svarbą, skatinti visus eismo dalyvius keliuose ir gatvėse elgtis atsakingai, dėvėti liemenes, atšvaitus, segėti saugos diržus, būti atidiems kelyje, gerbti vieniems kitus kelyje.

Vykdant akciją bendradarbiaujama su policijos komisariatais, visuomenės sveikatos biurais, priešgaisrinėmis gelbėjimo tarnybomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, seniūnijomis, kultūros centrais. Prie akcijos kviečiame prisijungti norinčias jaunimo ir kitas nevyriausybines organizacijas.

Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, projektas leis sutelkti bendras pastangas saugaus eismo gerinimo srityje, padedant ugdyti eismo dalyvių kultūrą ir atsakomybę. Glaudžiu tarpusavio institucijų, kurioms svarbus žmogaus saugumas ir sveikata, bendradarbiavimu sieksime išvengti beprasmiškų žūčių ir sužalojimų Lietuvos keliuose ir gatvėse. Nes saugumas keliuose – visų mūsų bendras rūpestis ir atsakomybė.

„Būk saugus, atsargus ir sveikas“ akcija vyks Kauno, Marijampolės, Alytaus ir Vilniaus apskrityse bei bus labiau orientuota į atokiau nuo didžiųjų Lietuvos miestų centrų gyvenančius bendruomenių narius – vaikus, paauglius, senjorus. Dalis renginių bus skirti ir Tarptautinei vaikų gynimo dienai bei Tėvo dienai paminėti.

Akcijos metu įrengtose pagrindinėse trijų institucijų (Kelių direkcijos, policijos komisariato ir visuomenės sveikatos biuro) veiklų stotelėse veiks saugos diržų imitavimo demonstravimo ir automobilio apsivertimo įrenginiai, kuriuose dalyviai galės realiomis sąlygomis išbandyti saugos diržų efektyvumą ir suprasti jų svarbą, taip pat dalyviai bus supažindinami su įvairiomis saugaus eismo temomis, pvz., taisyklingas atšvaitų dėvėjimas, sužinoti, koks turi būti techniškai tvarkingas dviratis bei prisiminti dviratininkų saugaus eismo taisykles.

Dėmesys bus skiriamas ir paspirtukų vairuotojams, atkreipiant dėmesį į svarbiausius šių transporto priemonių saugaus dalyvavimo eisme aspektus. Dalyviai savo žinias apie saugų eismą galės pademonstruoti spręsdami kryžiažodžius, dalyvaudami viktorinose, o geriausiai mokantiems kelių eismo taisykles bus skirti specialūs prizai, kurie ne tik primins apie dalyvavimą renginyje, bet ir pravers saugiam dalyvavimui eisme.

Visų dalyvių prašome paisyti visų būtinų ir aktualių Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytų saugumo reikalavimų: laikytis reikalaujamo atstumo nuo kitų asmenų ir rekomenduojame dėvėti kaukes, nesibūriuoti, prie akcijoje dalyvaujančių specialistų prieiti po vieną ir pan.

Saugaus eismo propagavimo akcijos „Būk saugus, atsargus ir sveikas“ organizatorė – Kelių direkcija. Pagrindiniai akcijos partneriai – policijos komisariatai ir visuomenės sveikatos biurai.

PREVENCINĖS AKCIJOS „BŪKS SAUGUS, ATSARGUS IR SVEIKAS!” RENGINIO VIETOS:

2021 06 01, nuo 18 iki 20 val.,  miestelio aikštė, Kauno g. 21, Ežerėlis, Kauno r.

2021 06 02, nuo 13 iki 15 val., kultūros centro aikštė, Draugystės g. 2,  Elektrėnai.

2021 06 03, nuo 13 iki 15 val., miestelio centrinė aikštė, Taikos g. 1, Vištytis, Vilkaviškio r.

2021 06 04, nuo 13 iki 15 val., J. Lingio parkas, Bažnyčios g. 2, Šakiai.

2021 06 05, nuo 13 iki 15 val., miesto parkas, Turgaus a. 1, Daugai, Alytaus r.

2021 06 10, nuo 13 iki 15 val., Nepriklausomybės aikštė,  Nepriklausomybės a. 3,  Jieznas, Prienų r.

2021 06 11, nuo 13 iki 15 val., aikštė prie Šv. Arkangelo Mykolo Bažnyčios, Bažnyčios g. 11, Nemenčinė, Vilniaus r.

Daugiau informacijos:

Aušra Ramoškaitė

Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyrius

Tel. +370 5 232 96 28, mob. tel. +370 656 76 508

El. p. ausra.ramoskaite@lakd.lt

Pranešimą paskelbė: Saulius Jansonas, Lietuvos automobilių kelių direkcija