Laisvalaikis,  Sportas

Slidės ir snieglentės jau traukiamos iš sandėliukų

slidesPirmasis iškritęs sniegas dar negarantuoja prasidėjusios žiemos smagybių, tačiau yra malonus priminimas apie artėjantį slidinėjimo sezoną. Daugelis jau pradėjo traukti iš sandėliukų, palėpių ir rūsių slidinėjimo inventorių ir žvalgytis į dangų kada bus daugiau to sniego. O jei esate „žalias“ žiemos aktyvaus laisvalaikio temomis, supažindinsime su trimis populiariausiomis priemonėmis, kurios suteikia galimybes išsidūkti ant sniego

Kalnų slidės.
Kaip ir sako slidžių pavadinimas, jos skirtos slidinėti kalnuose. Pagrindinė taisyklė, nurodanti kaip pasirinkti slidžių ilgį yra ta, kad slidės turi būti 10-20cm trumpesnės už jūsų ūgį. Slidinėjantiems pirmą kartą rekomenduojama rinktis dar trumpesnes, kadangi nuo ilgio priklauso valdymo sudėtingumas, be to su trumpesnėmis mažiau šansų nugriūti. Tačiau pasirinkus per trumpas reikia daugiau ištvermės jas suvaldyti. Trumpas kalnų slides renkasi ekstremalai. Kitas parametras – slidžių kietumas. Kuo slidės kietesnės, tuo joms valdyti reikia daugiau patirties.

Lygumų slidės.
Lygumų slidės yra mums labiausiai pažįstamos, nes slidinėti su jomis galima mūsų Lietuvos lygumose, parkuose, miškeliuose, prie namų. Slidinėjimas jomis nereikalauja ypatingų sugebėjimų, kadangi tai judėjimas lygiomis vietomis, o ne leidimasis nuo stataus kalno. Esminis lygumų ir kalnų slidžių skirtumas yra tas, kad prie lygumų slidžių tvirtinamas tik pėdų priekis. Palikus laisvą kulną suteikiama didesnė judėjimo laisvė. Lygumų slidėms reikia daugiau jėgos, nes į priekį reikia spirtis savo pačių jėga, o ne padedant nuokalnei.

Snieglentės.
Slidinėjimas snieglentėmis yra ko gero mažiausiai lietuviams pažįstama žiemos sporto šaka įkvėpta banglenčių ir riedlenčių sporto. Snieglentė – tai speciali medžio ar anglies pluošto lenta, kuri specialiais apkaustais tvirtinama prie batų. Nors manoma, jog tai jaunimui skirtas laisvalaikio praleidimo būdas, nes atrodo gan nutrūkgalviškai, tačiau ją renkasi visi mėgstantys nuotykius ir greitį. Kiekvienas renkasi snieglentes pagal patinkančią slidinėjimo rūšį, ūgį svorį ir patirtį.

Žiemos pas mus trumpos, tad tie kurie neišvyksta į kalnus gaudo tinkamas slidinėjimui dienas. Kalnų slidės ir snieglentės išsitraukiamos dažniausiai tik kalnuose arba specialiose uždarose trasose, tuo tarpu lygumų slidės dažnesnis mūsų palydovas. Svarbiausia, reikia nepatingėti nupūsti dulkių nuo slidinėjimo inventoriaus ir iščiuožti į trasą. Gero slidimo!