Įvairūs,  Namams,  Statyba

Šiuolaikinio namo statybos ypatumai

siltas namasTaupus A klasės namas – tai naujas standartas, kurį turi atitikti visi naujai statomi namai. Visi nuo šio momento statomi pastatai visapusiškai lenks senuosius, ką lemia A klasės namų išskirtiniai bruožai, užtikrinantys įvairiapusišką kokybę bei komfortą juose gyvenantiems ar dirbantiems žmonėms.

Didelis energinis naudingumas
Didelis energinis naudingumas yra vienas iš esminių A klasės namų išskirtinumų – jie sunaudoja žymiai mažiau energijos nei žemesnės klasės pastatai. Tai užtikrina siekiant užtikrinti maksimalų energinį efektyvumą naudojamos įvairūs metodai; šiltinamos sienos bei konstrukcijos, taip pat įstatomos maksimaliai kokybiškos durys ir langai, yra įrengiama mechaninio vėdinimo sistema ir tt.

Maksimalų energinį naudingą užtikrinti padeda ir aukščiausios kokybės pastato apšiltinimas. Tam dažniausiai yra naudojama išskirtinai kokybiškai esmines savo funkcijas atliekanti ekovata, padedanti energijos pralaidos į išorę kiekį sumažinti iki minimumo. Faktas, jog nėra tokios ekovatos alternatyvos, kuri pagrindines apšiltinimu funkcijas atliktų efektyviau, dėl ko šis pasirinkimas garantuoja aukščiausios kokybės apšiltinimo efektyvumą.

Visa tai užtikrina įvairiapusišką sandarumą, leidžiantį išvengti energijos švaistymo, kuris yra ypač didelė problema įvairiuose žemesnės kokybės namuose. Būtent dėl to, gyvendami būtent A klasės name galėsite mėgautis maksimaliu energijos išnaudojimu bei minimaliomis išlaidomis jai.

Atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas
Atsinaujinantys energijos šaltiniai yra dar vienas dalykas, kuris iš esmės skiria A klasės namus nuo jų alternatyvų. Šiems aukščiausios klasės namams atsinaujinančios energijos šaltinių naudojimas yra ypač būtingas, kad užtikrina visapusišką komfortą bei žymiai mažesnias išlaidas energijai ilgame laikotarpyje.

Dažniausiai, kalbant apie A klasės namus, yra naudojama saulės bei vėjo energija, taip pat įvairūs hidroterminiai ir aeroterminiai ištekliai. Energijos gavybai neretai yra pasirenkami ir tokie ištekliai kaip biodujos bei biomasė.

Visa tai garantuoja tokį gyvenimo komfortą, apie kokį net neįsivaizdavote. Tiek tiesiogine to prasme, tiek ir kalbant iš finansinės perspektyvos, iš kurios džiugina tai, jog atsinaujinantys energijos šaltiniai reikalauja žymiai mažesnių nuolatinių išlaidų už neatsinaujinančias jų alternatyvas.

Tinkamas namo vietos pasirinkimas
Taip, tinkamas namo statymo vietos pasirinkimas nėra tiesioginė A klasės namo statymo savybė. Ir visgi, nors ji atrodo kaip ne tokia reikšminga detalė, namo statymui skirtos vietos pasirinkimas yra ne ką mažiau už bet kurį kitą tokios rūšies namo statymo aspektą.

Taip iš esmės yra dėl to, nes nuo konkrečios namo pastatymo vietos labiausiai priklauso tai, kiek natūralaus apšvietimo gaus įvairios namo vidaus patalpos. Kuo daugiau natūralaus apšvietimo bus užtikrinama – tuo mažiau reikės dirbtinio apšvietimo, kas sumažins energijos sąnaudas bei leis piniginėje išsaugoti kiek daugiau eurų nei įprasta.

Būtent dėl to, tokiam namui reikėtų rinktis vietą, kuri iš kitų pusių nebūtų apsupta įvairiausių statinių ar medžių – idealiu atveju namas turėtų būti pakankamai atviroje vietoje, kurioje šviesa jį pasiektų iš visų pusių. Patartina namą statyti ir ne įdubose, o kiek įmanoma aukštesnėse vietose, kas dažniausiai taip pat užtikrins gerokai lengvesnį natūralios šviesos pasiekimą.

Tai leis džiaugtis maksimaliai apšviestu bei ekonomišku namu, kurio nenorėsite keisti į nieką kitą!