Įvairūs

Šeimos narių įsipareigojimas stiprinant šeimą

Kasmet išsiskiria apie 10 tūkst. šeimų, vidutiniškai pragyvenusių kartu 13 metų. Ši statistika baugina jaunus žmones, tad jie bijo įsipareigoti. Todėl, kas trečia Lietuvoje gyvenanti pora, 4–7 metus gyvena susidėjusi, bet neįteisinusi savo santykių. Tokiose porose gimsta apie 27 proc. vaikų.

Žiūrint į šią santuokų statistiką iš vadybos pusės galime padaryti tik vieną išvadą – Meilė yra būtina, tačiau nepakankama laimingų santykių sąlyga.

Ko gi dar trūksta?

Į santykių krizę papuolusių porų analizė atskleidė, jog sutuoktiniai (ir gyvenantys susidėję) konfliktuoja dėl nepriimtino tarpusavio bendravimo, nemokėjimo spręsti konfliktų taikiai, seksualinio nepasitenkinimo, vaikų auklėjimo, pajamų ir turto valdymo, bendro gyvenimo taisyklių. Jie nesutaria net dėl to, kam reikalinga šeima!

Apibendrinant galima pasakyti, jog jauni žmonės turi nepakankamai stiprų atsakomybės jausmą už šeimą, todėl bijo įsipareigoti ir mokytis kurti stiprią šeimą.

Remiantis minėta analize, pasitelkus vadybos principus, buvo parengta Sutuoktinių parengimo laimingai santuokai programa „Stipri Šeima“, susidedanti iš 7 seminarų poroms. Kiekvienas seminaras skirtas konkrečiam sutuoktinius siejančiam saitui sustiprinti.

Programos Stipri Šeima tikslas – skatinti jaunų žmonių įsipareigojimą kurti šeimas lygiavertės partnerystės pagrindais mokant juos kurti saugią erdvę visiems šeimos nariams gyventi, dirbti, tenkinti vienas kito poreikius ir ilsėtis.

2018 metais, pagal programą Stipri Šeima, visuomenei buvo organizuoti 4 nemokami seminarai poroms, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 60 asmenų, suteikta psichologinė pagalba 10-čiai santuokos krizę išgyvenantiems bei nesutariantiems dėl vaikų auklėjimo tėvams, dvi savitarpio palaikymo grupės 14-kai asmenų. Viso projekte sudalyvavo virš 70 asmenų.

Tikimasi, kad sutuoktiniai (ir gyvenantys susidėję), dalyvavę programoje Stipri Šeima įsipareigos kurti lygiaverčius, darnius santykius šeimoje ir įteisins savo santykius.

Visus renginius finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.