Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Gabrieliaus Landsbergio pranešimas: parlamentaras Generalinės prokuratūros prašo ginti nepriklausomas institucijas nuo valdančiųjų spaudimo

2020 m. birželio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas, TS-LKD partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas užtikrinti, kad politinės korupcijos bylas tirianti Specialiųjų tyrimų tarnyba turėtų galimybę dirbti nepriklausomai, nepaisant atviro valdančiųjų spaudimo.

Šiandien išplatintame pareiškime Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija pareikalavo Specialiųjų tyrimų tarnybos pasiaiškinimo dėl pareikštų įtarimų, kad Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus galimai už neteisėtą atlygį tikslingai organizavo, rinko ir viešai teikė tendencingai neigiamą informaciją, turėdamas tikslą sumenkinti buvusio susisiekimo ministro Roko Masiulio autoritetą, dalykinę ir politinę reputaciją. Tokiu būdu buvo siekta, kad R. Masiulis būtų pašalintas iš susisiekimo ministro pareigų.

„Valstiečiai“ kišasi į ikiteisminį tyrimą, kuriame jie patys gali tapti įtariamaisiais. Prašome Generalinės prokuratūros labai principingai įvertinti tokį akivaizdų kišimąsi į nepriklausomos tarnybos darbą ir jį užkardyti“, – sakė Seimo opozicijos ir TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija