Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: „Po korupcijos skandalo Kaune Seimo Antikorupcijos komisija imasi tyrimo“

2022 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Po įvykusio Kauno miesto savivaldybės administracijos korupcijos skandalo, Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje suformuota laikinoji tyrimo grupė, kurios vadovu paskirtas Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Vyšniauskas. Šios tyrimo grupės tikslas – ištirti 2015–2019 m. ir 2019–2024 m. Kauno miesto tarybos viešuosius pirkimus infrastruktūros plėtros srityje, o atradus reglamentavimo ydas, pateikti Seimui tai tobulinančius teisės aktų  projektus.

„Grupės tikslas nėra tirti tai, kas yra susiję su ikiteisminiu tyrimu, tam, kad nebūtų trukdoma teisėsaugos institucijoms ištirti visą korupcijos atvejį Kaune. Pagrindinis tikslas – pažiūrėti, kaip antras pagal dydį miestas nusirito iki tokios blogos situacijos. Taip pat nustatyti ir įvardyti neteisėto veikimo mechanizmus, kurie galimai yra naudojami vykdant korupcines veikas Kauno miesto savivaldybėje.  Bus keliami klausimai, kodėl nesuveikė savikontrolės mechanizmai ir kokios galimos įstatymo spragos ryškėja“, – teigė TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas A. Vyšniauskas.

Pasak tyrimo grupės vadovo, labai svarbu koncentruotis į Kauno miesto savivaldybės atvejį ir neskaidyti dėmesio į kitų didžiųjų miestų savivaldybes.  

„Kauno miesto atvejis savo apimti ir turima vieša informacija leistų iš esmės ištirti galimas korupcijos priežastis ir ydas. Po Kauno tyrimo mes galėtume pasižiūrėti į kitas savivaldybes ir atrasti galimas įstatymo spragas savivaldybių viešuosiuose pirkimuose. Siūlau neskaidyti dėmesio ir visiškai susikoncentruoti į Kauną. Vėliau, kai tyrimo grupė pateiks tarpines išvadas, jeigu matytume poreikį, galėtume išplėsti tyrimą į kitų miestų ir rajonų savivaldybių viešuosius pirkimus“, – komisijos posėdyje teigė tyrimo grupės pirmininkas A. Vyšniauskas.

Laikiną tyrimo grupę taip pat sudarys: TS-LKD frakcijos narys Bronislovas Matelis, Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas, iš opozicijos – Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Julius Sabatauskas, Darbo partijos frakcijos narys Vigilijus Jukna ir Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija