Įvairūs

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pranešimas: frakcija ragina nebedelsti ir Seimui pradėti dirbti nuotoliniu būdu

2021 m. sausio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Seimo valdybą ragindama neatidėlioti Seimo nuotolinio darbo. TS-LKD frakcijos seniūnė taip pat pabrėžia, kad konservatorių frakcija yra pasirengusi nuotoliniam darbui.

„Matome, kad sergamumas COVID-19 virusu šalyje nemažėja ir pokyčiams reikės laiko, todėl visuomenė yra raginama kaip galima daugiau darbo priemonių perkelti į nuotolinio darbo režimą. Manau, kad Seimas privalo tai taip pat daryti, juo labiau kai turime kolegų, kurių sirgimo patirtis nėra lengva. Gruodį po ilgų diskusijų visgi priėmėme Seimo statuto pataisas, kuriomis įteisintas nuotolinis Seimo darbas. Seimo kanceliarija atliko didelį darbą ir parengė nuotolinio darbo platformą, kuri šiuo metu jau yra ištestuota ir veikia. Be abejo, sutinkame, kad tobulumui ribų nėra, tačiau sistema yra gana gerai veikianti, jog užtikrintumėme visas reikiamas Seimo darbo procedūras. Šiuo metu iki sausio vidurio yra suplanuoti keli plenariniai posėdžiai, todėl raginu Seimo valdybą nebedelsti ir posėdžius organizuoti nuotoliniu būdu“, – teigia TS-LKD frakcijos seniūnė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pasak TS-LKD frakcijos seniūnės, jos vadovaujama frakcija yra pasirengusi nuotoliniam darbui: „Kadangi mūsų frakcija inicijavo sprendimus dėl nuotolinio darbo, tad mūsų kolegos yra pasirengę tokiam darbui. Frakcijos nariai aktyviausiai dalyvavo organizuotuose mokymuose, visi turi reikiamas prisijungimo priemones. Jeigu matysime, kad reikia pagalbos – turime apmokę specialiai šiam darbui keletą padėjėjų, kurie ir pagelbės kolegoms. Todėl tikimės, kad iš mūsų pusės viskas vyks tikrai sklandžiai.“

„Gaila, kad pasirengimo Seimo nuotoliniam darbui procese regėjome ir kai kurių kolegų bandymus kaišioti pagalius į ratus, norą viską skųsti ir abejoti. Tam dabar tikrai nėra laikas, nes kalbame apie žmonių gyvybes ir Seimo reputaciją. Todėl raginu kolegas į visą procesą pažvelgti geranoriškai bei sutelktai“, – teigia R.Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija