Įvairūs

Dokumentiniame filme Vilniuje atkuriama Medininkų tragedija – bus eismo ribojimų 

Vilniuje prasidėjo dokumentinio filmo apie Medininkų žudynes filmavimo darbai. Vėlyvą birželio 1-osios vakarą dėl to trumpam bus ribojamas eismas Antakalnyje, numatyta ir sprogimo garso imitacija.

Filmas „Postas aušroje“ laiko mašina nukels žiūrovus tiesiai į įtemptus 1991-uosius, kuomet įvykių epicentre atsidūrė pasienio pareigūnai.

„Tuomet ką tik susikūrusiose valstybės institucijose dirbę pareigūnai – tikrieji didvyriai. Ypatingus žygdarbius jie atliko nepaisant apgailėtinų finansinių ar materialinių aplinkybių: ginkluotės, uniformų ar transporto“, – sako filmo prodiuseris Edmundas Jakilaitis.

Dokumentinio filmo kūrėjai, remdamiesi oficialiu dokumentu – Aukščiausiojo teismo nuosprendžiu OMON milicininkui K. Michailovui ir interviu su aukščiausiais to meto valstybės, teisėsaugos pareigūnais, nužudytų pareigūnų kolegomis, šeimos nariais,  atkuriamosios dokumentikos forma kiek įmanoma tiksliau atkurs liepos 31-osios įvykį Medininkų pasienio poste.

„Filmas žiūrovus perkels į blokados laikus. Išgirsime pareigūnų dialogus, tikrus radijo ir televizijos pranešimus, pajusime tuo metu valstybėje ir visuomenėje tvyrojusią atmosferą. Tai – laiko mašina tiesiai į tragiškus 1991 metus. Aplinkybes, su kuriomis tuomet susidūrė pareigūnai, šiandien sudėtinga ir įsivaizduoti“, – teigia E. Jakilaitis.

Vilniaus kino biuras informuoja, kad 2021 m. birželio 1 d. 23.00–23.30 val. filmavimo darbai vyks skvere prie Antakalnio ir L. Sapiegos gatvių sankryžos, trumpam (iki 5 min.) draudžiamas transporto priemonių ir pėsčiųjų eismas Antakalnio ir L. Sapiegos gatvėse. Atkreipiame dėmesį, kad filmavimo metu bus imituojamas savadarbio įtaiso sprogdinimas. 

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė
Dokumentiniame filme Vilniuje atkuriama Medininkų tragedija – bus eismo ribojimų