Įvairūs

Seimo Pirmininko pavaduotojo Juliaus Sabatausko pranešimas: „Socialdemokratai pristatys analizę dėl rekordinio mirčių kiekio: buvo galima išsaugoti beveik 10 tūkst. gyvybių“

2021 m. balandžio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Julius Sabatauskas ir buvęs sveikatos apsaugos ministras prof. dr. Gediminas Černiauskas rengia spaudos konferenciją, kurioje pristatys analizę dėl perteklinių Lietuvos gyventojų mirčių pandemijos laikotarpiu, praneš apie tolesnius veiksmus.

Pasak J. Sabatausko, perteklinių mirčių skaičius Lietuvoje, kuris šiuo metu siekia daugiau nei 9 tūkst., yra vienas iš rekordinių Europoje. Tuo metu nuo šalyje COVID-19 per tą patį laikotarpį mirė pustrečio karto mažiau žmonių – 3 tūkst. 697.

Socialdemokratų parengta analizė rodo, kad rekordiškai padidėjusį gyventojų mirtingumą lėmė pirmojo karantino metu taikyti itin griežti sveikatos priežiūros paslaugų teikimo apribojimai.

„Mirčių, kurių buvo galima išvengti, skaičiai šiurpina. Iki šiol valdantiesiems rūpėjo ne tiek išsiaiškinti šio skaičiaus padidėjimo priežastis ir mirtingumą sumažinti, kiek diskutuoti techniniais klausimais arba aptarinėti kasdienę susirgimų, testų, vakcinavimo statistiką.  

Ir matome tik mažus, vos įžiūrimus bandymus suprasti, kodėl pagal gebėjimą atsispirti pandemijai velkamės Europos Sąjungos šalių uodegoje. O tai, kad pertekliniai medikų darbo suvaržymai gali būti viena iš reikšmingiausių Lietuvos atsilikimo šioje statistikoje priežasčių – nepamąstoma“, – teigia J. Sabatauskas.

KADA: balandžio 14 d., trečiadienį, 9.30 val.

KUR: Seimo Spaudos konferencijų salė (II rūmai, 2 a.)

Spaudos konferencija bus transliuojama Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija