Įvairūs

Seimo Pirmininko pavaduotojo Juliaus Sabatausko pranešimas: „Konservatoriai nenori tirti įtarimų Vilniaus savivaldybei“

2022 m. gruodžio 15 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Julius Sabatauskas ragina Seimo Antikorupcijos komisiją nedelsiant imtis parlamentinės kontrolės ir ištirti įtariamas korupcijos apraiškas Vilniaus savivaldybėje.

Parlamentaras pažymi, kad komisija, kurioje daugumą sudaro valdantieji, vis randa dingsčių nenagrinėti įtarimų dėl korupcijos Vilniaus savivaldybėje, nors Kauno miesto savivaldybės antikorupcinis vertinimas buvo atliktas itin greitai, o išvados iškart patvirtintos.

„Vilnių valdo dešinieji, kurie turi daugumą ir Seimo komisijoje. Korupcijos apraiškų Vilniaus mieste akivaizdžiai nenorima tirti. Komisijoje turime daug informacijos apie Vilniaus savivaldos politikų giminaičių įtaką viešiesiems pirkimams. Perkama viskas: ir teisinės paslaugos, ir didžiulės vertės projektavimo darbai. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) paskelbė didžiulę ataskaitą apie galimas korupcines grėsmes ir apie jau įgyvendintus statybų ar rekonstrukcijų projektus. STT dar pernai sulaikė grupę tuomečių savivaldybės tarnautojų ir jų bendrininkų iš kitų valstybinių įstaigų ir pareiškė jiems įtarimus. Tačiau, priešingai nei Kauno atveju, dėl Vilniaus Seimo komisija tempia laiką ir atranda vis naujų pasiteisinimų, kad korupcijos Vilniaus savivaldybėje klausimai nebūtų tiriami“, – stebisi J. Sabatauskas.

 Kaune dėl galimos korupcijos sulaikius savivaldybės administracijos direktorių, Tėvynės sąjungai atstovaujančių narių iniciatyva buvo sudaryta darbo grupė korupcijos apraiškoms Kaune tirti. Sudarant šią grupę, J. Sabatauskas ir kiti opozicijai atstovaujantys komisijos nariai ragino tirti ne tik Kauną, bet ir kitus didžiuosius miestus. Konservatorių balsais ši iniciatyva buvo atmesta, motyvuojant tuo, kad toks tyrimas būtų per didelis ir per sudėtingas komisijai.  

„Vakar komisija užbaigė darbą dėl galimos korupcijos Kaune. Vadinasi, neliko kliūčių imtis Vilniaus klausimų. Nepaisant to, man pateikus pasiūlymą sudaryti identišką darbo grupę situacijai Vilniuje tirti, dešinieji ir vėl pradėjo ieškoti pretekstų tokios grupės nesudaryti arba jos sudarymą atidėti sausio mėnesiui. Kas galėtų paneigti galimybę, kad šis nenoras susijęs su artėjančiais savivaldos rinkimais? Kad ir kaip ten būtų, raginu kolegas nebesislėpti ir nedelsiant imtis tirti ir Vilniaus atvejus. Būtina atsakyti į žmonėms kylančius klausimus. Priešingu atveju, žmonės turės pagrindo manyti, kad konservatorių dėmesys Kaunui (ir abejingumas Vilniui) susijęs su prasidėjusia rinkimų kova dėl postų Kaune“, – pažymi Seimo Pirmininko pavaduotojas socialdemokratas J. Sabatauskas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija