Įvairūs

Seimo Pirmininkė: „Turime didinti jaunų žmonių įsitraukimą į politinius procesus“

2021 m. vasario 2 d. pranešimas žiniasklaidai

Š. m. vasario 2 d. Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen nuotoliniu būdu susitiko su Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentu Luku Kornelijumi Vaičiaku. Susitikimo metu buvo aptarti jaunimo įgalinimo politikoje klausimai, tarp jų – galimybės kandidatuoti į Seimą nuo 21-erių metų ir balsuoti savivaldos rinkimuose nuo 16 metų.

„Politikų ir jaunimo atstovų dialogas, grįstas žiniomis bei tarpusavio supratimu, yra itin naudingas mūsų šalies ateičiai. Kartu turime didinti jaunų žmonių įsitraukimą į visuomeninius ir politinius procesus. Šioje Seimo kadencijoje sieksime ne tik užbaigti jau pradėtą darbą dėl galimybės kandidatuoti į Seimą nuo 21 m., bet ir įtraukti kuo daugiau jaunimui aktualių klausimų. Esu dėkinga Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai už prisiimtą atsakomybę atstovauti jaunimo balsui ir tikiu, kad bendradarbiaudami kursime pozityvius pokyčius Lietuvoje“, – po susitikimo teigė parlamento vadovė.

Susitikimo metu taip pat detaliai buvo aptarta koronaviruso pandemijos situacija ir ilgalaikis jos poveikis jaunimui Lietuvoje.

„Sunkumai mokantis nuotoliniu būdu ir kitos koronaviruso pandemijos sukeltos aplinkybės jauno žmogaus gyvenime visgi lėmė, kad jaunimas tapo ta visuomenės grupe, kuri susiduria su daugiausia emocinės sveikatos problemų. Tai jau akivaizdžiai atsispindi aktualiuose visuomenės tyrimuose, tad turime užtikrinti, jog pagalba kiekvienam jaunam žmogui būtų pasiekiama ir veiksminga“, – teigia Seimo Pirmininkė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija