Įvairūs

Seimo Pirmininkas: „Matysime kompromisais grįstą Seimo darbą“

2020 m. kovo 9 d. pranešimas žiniasklaidai

Šiandien, kovo 9 d., Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Seimo valdybos nariai tradiciškai susitiko su Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda aptarti svarbiausių Seimo pavasario sesijos darbų.

Tokie susitikimai rengiami siekiant išlaikyti dialogą tarp aukščiausių šalies institucijų ir ieškoti geriausių sprendimų sklandžiam parlamento darbui.

Seimo VIII (pavasario) sesijos programoje yra numatyti daugiau kaip 580 teisės aktų, Respublikos Prezidentas pateikė 9 siūlymus.

„Tikiu, kad ši sesija bus kompromisiniais susitarimais grįstas politinis sezonas, jame numatyti būtini esminiai pokyčiai viešųjų pirkimų sistemoje, taip pat miškų sektoriaus reglamentavimas. Tikiu, kad Seime rasime sutarimą ir institucijų vadovų skyrimo procese“, – sako Seimo Pirmininkas.

Pavasario sesijos programoje yra numatyti teisės aktai, mažinantys socialinę atskirtį ir skatinantys užimtumą bei sparčią ir sėkmingą neįgaliųjų integraciją į darbo rinką. Neabejotinai prioritetas skiriamas korupcijos prevencijai ir šešėlinės ekonomikos mažinimui. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas parlamentinei kontrolei, vyks diskusijos „Brexit“ procesui įvertinti, Žaliajam kursui aptarti, Europos Sąjungos finansinei perspektyvai apžvelgti.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija