Įvairūs

Seimo narių Paulės Kuzmickienės ir Antano Matulo pranešimas: parlamentarai kreipėsi dėl ženkliai išaugusių mirčių skaičiaus

2020 m. birželio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Paulė Kuzmickienė ir Antanas Matulas kreipėsi į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, Higienos instituto direktorių Remigijų Jankauską ir valstybinės įmonės Registrų centro vadovą Saulių Urbanavičių prašydami pateikti oficialius tiek 2019 m., tiek 2020 m. kovo–gegužės mėnesių statistinius duomenis, fiksuojančius gyventojų mirtingumą, taip pat oficialius mirtingumo pagal mirties priežastis statistinius duomenis.

Anot parlamentarų, pastaruoju metu statistiniai duomenys Lietuvoje fiksuoja itin išaugusį mirtingumą. Pagal oficialiai skelbiamus Statistikos departamento duomenis, karantino laiku, kovo–gegužės mėnesiais, mirčių skaičius, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 10 procentų (apie 400 atvejų).

„Nerimą kelia ne tik mirtingumo skaičių augimas, bet ir mirtingumo priežasčių nežinojimas. Būtina išsiaiškinti ir suprasti, ar mirtingumo didėjimas negalėjo būti susijęs su susidariusia ekstremalia situacija Lietuvoje ir priimtais sprendimais dėl sveikatos apsaugos paslaugų teikimo apribojimų“, – pažymi parlamentarė P. Kuzmickienė.

„Suprantama, kad laikinai apriboti sveikatos apsaugos paslaugas buvo iš pradžių būtina, kad būtų užkardytas pandemijos plitimas, tačiau verta pažymėti, kad nebuvo kartu įvertinta ir pasiruošta suvaldyti to sukeltų neigiamų pasekmių kitų ligų gydymo bei prevencijos atžvilgiu“, – teigia Seimo narys A. Matulas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija