Įvairūs

Seimo narių Lauryno Kasčiūno ir Aušrinės Armonaitės pranešimas: parlamentarai ragina Dainių Gaižauską paviešinti jo pokalbio įrašą

2020 m. balandžio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo nariai Aušrinė Armonaitė ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką „valstietį“ Dainių Gaižauską, prašydami paaiškinti, kodėl jis iki šiol neišsklaidė įtarimų dėl abejotinomis aplinkybėmis atlikto testo dėl koronavirusinės infekcijos ir nepaviešino savo pokalbio įrašo su 1808 operatoriumi.

„Tai, kad D. Gaižauskas toliau slepia, ką iš tiesų pasakė 1808 operatoriui, nors daugiau kaip prieš savaitę pats viešai pareiškė, kad neva jau kreipėsi dėl šio įrašo gavimo ir jį paskelbs, tačiau to nedaro, toliau kelia įtarimus dėl pokalbio turinio. Ar nėra taip, kad operatoriui buvo pasakyta viena informacija, o visuomenei teikiama visiškai priešinga?“ – sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

Seimo narė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia, kad D. Gaižauskas elgiasi taip, tarsi būtų „neliečiamasis“, ir demonstruoja, kad dėl savo pareigų ir ryšių gali nesilaikyti visiems privalomų tvarkų.

„Šiuo metu visi Lietuvos žmonės laikosi griežtų karantino, saviizoliacijos reikalavimų, dalis susirgo ar neteko darbo. O D. Gaižauskas ne tik pats rodo nepagarbą ir nesilaiko visiems privalomos tvarkos, bet ir meta šešėlį savo kolegai sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, kuris po D. Gaižausko istorijos pakeitė koronaviruso mėginių tepinėlių paėmimo tvarką, asmenų izoliacijos taisykles, mobiliųjų punktų darbo tvarkos aprašą ir net COVID-19 ligos apibrėžimą. Tai jau reikalauja ne tik D. Gaižausko, bet ir paties ministro paaiškinimų“, – teigia Seimo narė A. Armonaitė.

Parlamentarų teigimu, būtina iki galo išsiaiškinti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko D. Gaižausko elgesį, nes pastarasis galėjo gauti paslaugas ne tik nepagrįstai, bet tuo metu, kai jų laukė tie, kuriems jų iš tiesų skubiai reikėjo, o gauti jų laiku negalėjo. Seimo nariai įžvelgia sovietmečiu dvelkiančių privilegijų valdžiai kūrimą epidemijos metu.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojo L. Kasčiūno teigimu, „D. Gaižausko aiškinimai, kad politikams turi būti sukurti „žali koridoriai“ atlikti testus, kai jų nesulaukia, pavyzdžiui, medikai, yra pritrenkiantys ir atskleidžia tikrąjį arogantišką valdžios požiūrį į visuomenę. To negali būti ir neleisime, kad tokios praktikos susiklostytų“.

„Kai ministras savo partijos nariams tampa šeimos gydytoju ir leidžia nesilaikyti visiems privalomų tvarkų, taip kuriamos neteisėtos privilegijos, tai netoleruotina praktika“, – sako Seimo narė A. Armonaitė.

„Jei ir toliau nebus pateikti įtikinami atsakymai, kelsime D. Gaižausko politinės atsakomybės klausimą ir jo tinkamumą komiteto pirmininko pareigoms“, – teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas L. Kasčiūnas.

Primename, kad kovo viduryje Seimo komiteto pirmininko D. Gaižausko padėjėjai konstatavus koronavirusą, Seimo narys teigė neturėjęs su ja kontakto, tačiau kovo 27 dieną jam atliktas testas neva pasireiškus simptomams. Jau kitą dieną gavus neigiamą atsakymą, D. Gaižauskas nesilaikė saviizoliacijos, o kreipėsi į ministrą A. Verygą „leidimo“ dalyvauti Seimo ir jo komitetų posėdžiuose.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija