Įvairūs

Seimo nario Tomo Tomilino pranešimas: „Pagrindinis komitetas pritarė opozicijos siūlymams dėl ligos išmokos vaikų į darželius nevedantiems tėvams“

2020 m. gruodžio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Skubos tvarka svarstomam Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymui yra pateikti Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narių Lino Kukuraičio ir Tomo Tomilino pasiūlymai, kuriems vieningai pritarė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas.

Parlamentarai pasiūlė koreguoti Vyriausybės planus dėl pagalbos tėvams, kuriems rekomenduojama nevesti vaikų į darželius. 

Anot LVŽS frakcijos Seimo narių, tikslinga atsižvelgti į esamą sudėtingą situaciją dėl pandemijos valdymo, kai Vyriausybė rekomendavo dalyvauti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programose tik tiems vaikams, kurių tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Tokios rekomendacijos laikymasis reiškia vienintelį kelią – darbą namuose prižiūrint vaikus.

„Ne visi nuotoliniai darbai suderinami su vaikų priežiūra namuose, todėl tėvams turi būti paliktas pasirinkimas. Mes siūlome mažų vaikų iki 8 metų tėvams leisti pasirinkti ir esant poreikiui imti nedarbingumą bei gauti ligos išmoką, jei jie laikosi Vyriausybės rekomendacijos nevesti vaikų į darželį. Jų faktinė padėtis analogiška tai, kuri buvo pavasario karantino metu, kai ugdymo įstaigos buvo uždarytos“, – teigia T. Tomilinas.

Seimo komitetas vieningai sutarė keisti atitinkamą Ligos ir motinystės įstatymo 11¹ straipsnį, antradienį pataisos bus svarstomos Seimo plenariniame posėdyje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija