Įvairūs

Seimo nario Tomo Tomilino pranešimas: „Greitosios medicinos pagalbos automobilis iš Lietuvos pasiekė karius Ukrainoje“

2023 m. vasario 10 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo narys Tomas Tomilinas informavo, kad parlamentarų iniciatyva nupirktas ir įrengtas greitosios medicinos pagalbos automobilis sėkmingai pasiekė Ukrainoje kovojantį Kosto Kalinausko vardo pulką. Idėja nupirkti ir perduoti įrengtą ir frontui pritaikytą automobilį kilo praėjusių metų rudenį grupei parlamentarų lankantis Kijeve ir susitikus su Prezidentu Volodymyru Zelenskiu, Aukščiausiosios Rados ir Vyriausybės vadovais.

„Visur, kur tik lankėmės, girdėjome daugybę padėkų už teikiamą pagalbą ir palaikymą ir tuo pačiu labai aiškų prašymą – atsiųsti greitosios pagalbos automobilių. Man ir kolegoms buvo labai svarbu prašymą išpildyti, prisidėti prie karių ir civilių gyvybių gelbėjimo“, – sakė Seimo narys T. Tomilinas, kuris rūpinosi įsigyto automobilio užpildymu reikalinga medicinos įranga ir organizavo saugų jo nugabenimą ir perdavimą Ukrainoje kovojantiems kariams.

Automobilio „Volvo“ įsigijimą ir jo techninį paruošimą inicijavo Seimo narys Valentinas Bukauskas. Greitosios medicinos pagalbos automobilis nupirktas iš žmonių ir įmonių Valentino Bukausko labdaros ir paramos fondui (vadovė – Aušra Karvelienė) suaukotų lėšų. Fondo vadovė nuoširdžiai dėkoja kiekvienam, prie to prisidėjusiajam. Būtina įranga ir medicininėmis priemonėmis komplektuojant greitosios pagalbos automobilį ir ruošiant jį frontui, savo žiniomis ir vertingais patarimais prisidėjo Vilniaus miesto Greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai.

„Automobilis sėkmingai perduotas Kosto Kalinausko pulkui, kuriame kovoja Baltarusijos kariai, siekiantys sustabdyti Rusijos invaziją, o vėliau, karui pasibaigus, išlaisvinti Baltarusiją nuo ją užvaldžiusio diktatoriaus. Neseniai gavome oficialų patvirtinimą ir nuotraukas iš paskirties taško“, – sako T. Tomilinas.

Pasak parlamentaro, labai svarbu, kad kiekvienas darytų, ką gali, prisidėdamas prie pagalbos Ukrainai. „Šis karas vyksta Ukrainos žemėje, tačiau kovojama ir už mūsų laisvę, saugumą, nepriklausomybę. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad pavyko tesėti duotą pažadą ir nusiųsti sukomplektuotą greitosios medicinos pagalbos automobilį. Tikiu, kad puikių Ukrainos karių ir medikų rankose jis išgelbės ne vieną gyvybę“, – sakė Seimo narys.

Drauge su automobiliu Kosto Kalinausko pulko narius pasiekė ir parlamentarų rašytas laiškas, kuriame dėkojama už jų kovą dėl mūsų visų, pastangas išsaugoti laisvę, apginti bendras Europos vertybes.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija
Seimo nario Tomo Tomilino pranešimas: „Greitosios medicinos pagalbos automobilis iš Lietuvos pasiekė karius Ukrainoje“