Įvairūs

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Eugenijus Gentvilas prašo Etikos ir procedūrų komisijos įvertinti Petro Gražulio teiginius“

2023 m. vasario 9 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Ketvirtadienį, pasibaigus neeilinės Seimo sesijos posėdžiui, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu ištirti, ar Seimo narys Petras Gražulis savo išsakytais teiginiais prieš Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen nepažeidė etikos.

„Šiandien P. Gražulis metė nepasvertus ir itin nepagarbius kaltinimus Seimo Pirmininkei. Tokie jo neadekvatūs pasisakymai diskredituoja viso Seimo reputaciją“, – teigia E. Gentvilas.

Apeliuodamas į Seimo Pirmininkę ketvirtadienį P. Gražulis teigė: „Aš žinau, kad jūs dangstote šį pedofilijos skandalą. Tai tuo esu įsitikinęs. Ir taip neturėtų būti, jūs turite už dangstymą prisiimti atsakomybę, o ne kažkokiais užsiimti kaltinimais kitų.“

E. Gentvilo įsitikinimu, toks Seimo narys teiginys nesuderinamas su Seimo nario etika ir šiurkščiai pažeidžia Valstybės politikų elgesio kodeksą ir Seimo statutą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija