Įvairūs

Seimo nario Petro Gražulio pranešimas: parlamentaras siūlo Eligijaus Masiulio išteisinimo dieną – balandžio 19 d. – skelbti atmintina teisingumo diena ir įtraukti ją į nedarbo dienų sąrašą

2022 m. balandžio 25 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo narys Petras Gražulis siūlo balandžio 19 dieną kaip Eligijaus Masiulio, liberalų ir „MG Baltic“ laisvės dieną įtraukti į atmintinų dienų sąrašą.

Teikiamame Seimo rezoliucijos projekte P. Gražulis, atsižvelgdamas į tai, kad teisingumas ir teisėjų nepriklausomumas yra valstybės pagrindas, išvardija aplinkybes, dėl kurių balandžio 19 diena turėtų būti minima ir švenčiama:

  1. Teismas po 6 metų trukusio tyrimo žymėtus 90 tūkst. eurų, gautus dėžutėje kaip kyšį, nusprendė įvertinti kaip paskolą.
  2. Teismas akivaizdžiai „nėra veikiamas“ dabartinės konservatorių ir liberalų koalicijos.
  3. Ši diena verta būti piliečių lygybės prieš įstatymą diena, nes „įrodyta“, kad nusikalsti gali tik antisisteminiai politikai, o konservatoriai ir liberalai visada būna teisūs, dori ir skaidrūs.
  4. Tai teisingumo triumfo diena, nes pagautas už rankos nebūtinai yra vagis.
  5. Tai teisingumo triumfo diena, nes žmonės, kurie nėra pagauti už rankos, vis tiek yra nuteisiami.
  6. Tai teisingumo triumfo diena, nes po jos kiekvienas pagaliau supras, kad mūsų teismai nėra politikų „įtakojami“, o konservatoriai su liberalais yra neliečiamųjų kasta.
  7. Tai teisingumo triumfo diena, nes visiems dabar aišku, kad jei vagi šimtais tūkstančių, kaltas nebūsi.
  8. Nuo šiol visi žinosime, kad jei teismas išteisino, esi kaltas, o jei nuteis, tai tikrai esi nekaltas.

Seimo narys balandžio 19 dieną siūlo taip pat paskelbti ir nedarbo diena, kad Lietuvos piliečiai galėtų tinkamai atšvęsti šią teisingumo „triumfo“ įsimintiną akimirką.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija