Įvairūs

Seimo nario Lino Jonausko pranešimas: „Kritika Aplinkos ministerijai: kompensacijas netaršiam transportui būtina didinti ir jas nukreipti daugiavaikėms šeimoms“

2022 m. sausio 7 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Aplinkos ministerijos sprendimą nepasiturintiems asmenims dalinti po du tūkstančius eurų socialdemokratų frakcijos Seime narys Linas Jonauskas vertina nevienareikšmiškai. 

Pasak Seimo nario, nors Aplinkos ministerijos intencijos ir geros, tačiau parama netaršiam transportui įsigyti gali būti išdalinta ne tiems, kuriems labiausiai jos reikia.

„Žingsnis padėti nepasiturintiems asmenims įsigyti netaršią transporto priemonę, išregistravus ir sunaikinus seną taršų automobilį, yra sveikintinas, tik jame matau ne vieną spragą. Aplinkos ministerija paramai skiria 1 milijoną eurų, kuriuos po 2 tūkstančius eurų išdalintų besikreipiantiems asmenims, atitinkantiems nepasiturinčiojo kriterijus. Būkime realistai, už tokią sumą mažiau taršaus automobilio neįmanoma įsigyti, o kompensacija, kurią gaus 500 žmonių, išsidalins nebūtinai tie, kuriems labiausiai jos reikia“, – sakė L. Jonauskas.

Jis siūlo intensyvinti paramą ir prioritetą skirti nepasiturinčioms daugiavaikėms šeimoms.

„Manau, kad paramą tikslingiau intensyvinti ir išmokėti bent po 3 tūkstančius eurų tiems asmenims, kuriems automobilis yra gyvybiškai svarbus. Manau, kad prioritetas turėtų būti skiriamas daugiavaikėms šeimoms, kurios dažnai susiduria su problemomis, kaip nuvežti vaikus į mokyklas, darželius, gydymo įstaigas, nuvykti apsipirkti. Tai taip pat būtų ir priemonė, kuri skatintų ieškotis geriau apmokamo darbo toliau nuo namų. Dažnai šeimos, gyvenančios atokiau nuo miestų centrų, sugedus vienintelei jų transporto priemonei, įstumiamos į skurdą. 3 tūkstančius eurų, kurie prioritetu būtų skiriami daugiavaikėms šeimoms, gautų mažesnis žmonių skaičius (300 asmenų), tačiau tai ne tik aplinkosaugos, bet ir socialiniu požiūriu turėtų didesnį efektą“, – sakė L. Jonauskas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija