Įvairūs

Dauguma Seimo narių pateikė informaciją apie pasiskiepijimą ar persirgimą COVID-19. Laukiama informacijos dėl neigiamų COVID-19 testų

2022 m. sausio 7 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

118 Seimo narių iki sausio 6 d. pabaigos pateikė susipažinti vieną iš pasiskiepijimo ar persirgimo koronaviruso infekcija (COVID-19) faktą patvirtinančių dokumentų. Iki sausio 10 dienos Seimo nariai dar gali Seimo kanceliarijai pateikti susipažinti su neigiamu COVID-19 testo rezultatu.

Parlamentarams, nepateikusiems nei dokumento, nei neigiamo testo atsakymo, nuo sausio 11 dienos bus apribotas leidimas patekti į Seimo rūmus, nebent reikiamus dokumentus jie pateiks atvykę į Seimą sausio 11 dieną.

„Tiems, kurie supažindino Seimo kanceliarijos darbuotojus su reikiamais dokumentais, [patekimo į Seimo rūmus] tvarka išlieka absoliučiai tokia pati, kokia veikė iki šiol. Seimo nariai, kurie teisės aktais nustatyto reikalavimo neįvykdys, Vadovybės apsaugos tarnybai deaktyvavus jų pažymėjimus, negalės įeiti, taip pat negalės įvažiuoti į vidinį Seimo kiemą. Nebent atvykimo metu jie turės su savimi reikalingus dokumentus“, – LRT radijui komentavo Seimo kancleris Modestas Gelbūda.

Pagal Seimo statutą, Seimo nariai gali įeiti į Seimo rūmus Seimo kanceliarijai užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės Seime tikslais pateikę susipažinti dokumentą, patvirtinantį, kad Vyriausybės nustatyta tvarka pasitikrino, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas, arba kad atitinka teisės aktuose nustatytas išimtis, kai toks sveikatos patikrinimas gali būti neatliekamas.

Seimo statuto nuostatos įsigaliojo 2022 m. sausio 1 d.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija