Įvairūs

Seimo nario Kęstučio Masiulio pranešimas: „Seimo komisija nagrinės premjero kabineto remonto aplinkybes“

2022 m. vasario 1 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisija (KŽPKK) trečiadienį, vasario 2 d., 10 val. rinksis į posėdį, kuriame bus nagrinėjamos premjero kabineto remonto, vykusio 2019 m., aplinkybės. Komisija nagrinės pasirodžiusią informaciją, kad remontą vykdė Vadovybės apsaugos tarnyba (VAT), o ne Vyriausybės kanceliarija, kuriai pastatas priklauso.

„Vadovybės apsaugos tarnybos misija yra saugoti aukščiausius valstybės pareigūnus, o remontai, gebėjimas atrinkti dizainerius nėra jos stiprioji pusė. Išleista 200 tūkst. eurų, tad visgi suma yra įspūdinga. Už tiek pinigų pastatomi jau įrengti namai. Pasiaiškinsime, ar VAT veikė profesionaliai, ar nebuvo viešųjų asignavimų naudojimo ne pagal paskirtį, o gal esama ir teisinio reglamentavimo spragų“, – sako Kęstutis Masiulis, Seimo KŽPKK pirmininkas.

Visus premjero kabineto remonto ir įrengimo pirkimus organizavo ir daugiau nei 200 tūkst. eurų siekusias išlaidas apmokėjo Vadovybės apsaugos tarnyba. Remonto darbų ir baldų pirkimus VAT įslaptino, nes juos susiejo su žvalgybinio pobūdžio veikla.

Komisijos posėdyje kviečiami dalyvauti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė; Lietuvos Respublikos vadovybės apsaugos tarnybos direktorius Rymantas Mockevičius; 2019 m. buvęs kancleris, dabar Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Stončaitis.

Planuojamas uždaras posėdis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija