Įvairūs

Seimo nario Justo Džiugelio pranešimas: „Ar lauksime, kol socialiniai darbuotojai ims kristi nuo koronaviruso, kad susirūpintume jų sveikata?“

2020 m. kovo 31 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Justas Džiugelis kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydamas aprūpinti socialinius darbuotojus ir nevyriausybinių organizacijų atstovus būtiniausiomis apsaugos nuo COVID-19 viruso priemonėmis. Tačiau, vietoje reikalingų 7580 vienkartinių medicininių kaukių, 360 respiratorių, 179 apsauginių akinių, 7280 pirštinių, 36 apsauginių kombinezonų, 130 antbačių ir 380 l dezinfekcinio skysčio, buvo skirtos vos 300 vienkartinių kaukių.

Todėl TS-LKD frakcijos narių J. Džiugelio, Monikos Navickienės ir Paulės Kuzmickienės bei parlamentaro Jono Varkalio prašymu rytoj, balandžio 1 d., šaukiamas neeilinis Socialinių reikalų ir darbo komiteto (SRDK) posėdis, kuriame bus sprendžiamas apsaugos priemonių socialiniams ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, teikiantiems būtinąją pagalbą namuose, klausimas.

„Šiomis dienomis Lietuvą pasiekė milijoninė siunta, galinti tris mėnesius aprūpinti medikus apsaugos priemonėmis. Tai tikrai puiki žinia, nors ir pavėluota, žinant, kad koronavirusu užsikrėtė jau dešimtys medikų. Nepaisant karantino apribojimų, socialiniai ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojai kasdien lanko dešimtis tūkstančių namuose izoliuotų senjorų, ligonių ir žmonių su negalia šeimų, teikia jiems būtinąją pagalbą, veža į gyvybiškai svarbias kasdienes procedūras. Neturėdami apsaugos priemonių jie rizikuoja savo ir lankomų žmonių sveikata ir net gyvybe. Ar lauksime, kol ir šie žmonės atkris arba pateks į karantiną, kad galų gale imtume rūpintis jų apsauga nuo COVID-19?“ – neatsakingu Vyriausybės požiūriu stebisi J. Džiugelis.

Anot parlamentaro, koronavirusui sparčiai plintant Lietuvoje privaloma pasirūpinti ir dviem itin svarbiomis grupėmis – socialiniais darbuotojais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais, kurie kasdien rūpinasi ir teikia būtinąją pagalbą namuose izoliuotiems didelės rizikos grupei priklausantiems Lietuvos gyventojams – žmonėms su negalia, ligoniams, vienišiems senjorams.  

Neeilinis Seimo SRDK posėdis balandžio 1 d. 10 val. bus tiesiogiai transliuojamas lrs.lt svetainėje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija