Įvairūs

Seimo nario Jono Varkalio pranešimas: „Trečiąkart pagautam su kanapėmis siūlo rinktis: arba teistumas, arba terapija“

2022 m. gruodžio 15 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Ketvirtadienį svarstant Administracinių nusižengimų ir Baudžiamojo kodeksų pataisas dėl kanapių dekriminalizavimo, Seimas turės apsispręsti, ar palaikyti Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario, Priklausomybių prevencijos komisijos nario Jono Varkalio kompromisinį pasiūlymą.

Seimui ieškant sprendimo, kokiu  griežtumu vertinti nedidelio kiekio kanapių disponavimą be tikslo jas platinti, J. Varkalys siūlo įrašyti nuostatą su kanapėmis sulaikytam asmeniui savanoriškai dalyvauti terapijoje, tai yra taikyti administracinio poveikio priemonę – „įpareigojimą kreiptis į priklausomybės ligų centrą ir įvykdyti gydytojo psichiatro sudarytą gydymo programą“.

„Šiuo atveju eilinį kartą su narkotikais įkliuvęs žmogus pats galėtų apsispręsti: arba kalėjimas, arba pagalba. Jeigu jis per metus daugiau nei tris kartus būtų baustas pagal atitinkamą straipsnį, jam būtų siūloma rinktis tarp psichiatro ir teismo“, – aiškina J. Varkalys.

Lapkritį Teisės ir teisėtvarkos komitetas šiam daliniam dekriminalizavimo variantui nepritarė, vis dėlto ketvirtadienį dėl to galutinai apsispręs Seimas.

Seimo liberalo pasiūlymas yra vadinamojo kanapių dekriminalizavimo iniciatyvos dalis. Šiandien svarstomos Baudžiamojo kodekso pataisos numato, kad pagal baudžiamąją atsakomybę neatsakytų „asmenys, kurie neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, gabeno ar siuntė nedidelį kiekį kanapių (jų dalių), kanapių aliejaus, kanapių dervos, kanapių ekstraktų ar tinktūrų neturėdami tikslo jų parduoti ar kitaip platinti“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija