Įvairūs

Seimo nario Andriaus Vyšniausko pranešimas: parlamentaras siūlo griežčiau kontroliuoti laikino įdarbinimo įmones

2023 m. gruodžio 5 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Seimo narys Andrius Vyšniauskas registravo pasiūlymą Užimtumo įstatymui, siūlantį griežčiau kontroliuoti laikino įdarbinimo įmones. 

„Matome, kad pradeda ryškėti labai rimta problema dėl laikino įdarbinimo įmonių. Jos į Lietuvą dirbti atveža piliečius iš trečiųjų šalių, tačiau nesilaiko šiuo metu galiojančios prievolės tiems darbuotojams mokėti vidutinį darbo užmokestį. Tokiu būdu laikino įdarbinimo įmonės atveža pigios darbo jėgos iš Uzbekistano, Bangladešo ar kitų šalių ir taip iškreipia darbo rinką. Ši tendencija sudaro nevienodas darbo rinkos sąlygas sąžiningoms įmonėms, kurios laikosi įstatymo ir, atsivežusios trečiųjų šalių piliečių dirbti Lietuvoje, jiems moka vidutinę algą“, – teigė Seimo narys.

Šiuo metu trečiosios šalies piliečio darbo užmokesčio, nurodyto su laikinojo įdarbinimo įmonėmis sudarytose sutartyse, vidurkis yra 1218,01 eurų. Tai yra gerokai mažiau nei šalies vidutinis darbo užmokestis, kuris dabar siekia jau apytiksliai 2000 eurų. Laikino įdarbinimo įmonėms nėra numatyta jokia atsakomybė, jeigu jos nemoka trečiųjų šalių piliečiams vidutinės algos. 

Priėmus pasiūlymą, atsakomybė laikino įdarbinimo įmonėms būtų nuo 1 iki 2 MMA (nuo 924 iki 1848 eurų) už pirmą kartą ir nuo 2 iki 4 MMA (nuo 1848 iki 3696 eurų) už pakartotiną nusižengimą.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija