Įvairūs

Seimo nario Algirdo Butkevičiaus pranešimas: „Dar vakar Vyriausybės atstovai į akis melavo, kad jokių sprendimų dėl migrantų atkėlimo į Kybartus nėra“

2021 m. rugpjūčio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo narys Algirdas Butkevičius, išrinktas Vilkaviškio apygardoje, piktinasi Vyriausybės planais naikinti Marijampolės pataisos namų Kybartų sektorių ir ten įkurdinti migrantus.

„Viskas daroma slapčia. Atrodo, Vyriausybė nepasimoko iš savo klaidų ir toliau svarbius žmonėms klausimus priiminėja su jais nesitardama. Nei pareigūnai, nei savivaldybė, nei bendruomenė apie tokius sprendimus nieko nežinojo. O juk tai iš vienos pusės darbo vietos, regioninė politika, iš kitos pusės – vietos gyventojų saugumo užtikrinimas. Bet valdžiai tai nė motais“, – piktinasi parlamentaras.

Vakar, vos ėmus sklisti gandams apie pataisos namų uždarymą ir migrantų atkėlimą, A. Butkevičius su Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininku Kęstučiu Pauliuku ir Kybartų pataisos namų pareigūnų atstovais susitiko su teisingumo viceministru Elanu Jablonsku. Susitikime dalyvavo ir Kalėjimų departamento atstovai.

Pasak Seimo nario, susitikimas nuvylė, jokių išsamesnių paaiškinimų nesulaukta.

„Vakar mums viceministras aiškino, kad jokie sprendimai nepriimti nei Vyriausybės, nei instituciniu lygmeniu, kad viskas tik planuose, kurių pateikti nesugebėjo, – pasakoja A. Butkevičius. – Tačiau šiandien jau girdime, kad pokyčiai vyks nuo spalio 1 d., kad jau numatytas perkeliamųjų skaičius – akivaizdu, kad sprendimai jau padaryti. Vertiname tai kaip spjūvį žmonėms į akis.“

A. Butkevičius kaip Vilkaviškio apygardoje išrinktas Seimo narys pirmadienį, rugpjūčio 30 d., vyks į Kybartus, kur susitiks su Kybartų pataisos namų darbuotojais bei bendruomenės atstovais, ir antradienį, rugpjūčio 31 d., surengs spaudos konferenciją Seime šia tema.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija