Įvairūs

Seimo narės Morganos Danielės pranešimas: spaudos konferencija „Valstybės atsakas į smurtą prieš moteris: ar išdrįsime imtis realių veiksmų?“

2022 m. kovo 14 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų

Kovo 15 dieną Seimas ketina priimti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo pataisas. Nors šios srities specialistai teigiamai vertina pataisas, tačiau įstatyme pasigenda esminio įstatymo atspirties taško  – „smurto lyties pagrindu“ sąvokos.

Šios sąvokos atsiradimas  – ne tik sąvokos klausimas. Ji taip pat lemia, kaip ir kokiomis priemonėmis valstybė kovos su smurtu artimoje aplinkoje.

Jau ne vienus metus pagalbos telefonas dėl smurto artimoje aplinkoje Lietuvoje skamba beveik 60 000 kartų arba vidutiniškai po skambutį kas dešimt minučių, kiekvieną dieną, ištisus metus.  Keturis kartus iš penkių pranešama apie smurtą prieš moteris.

Siekdama efektyviai kovoti su smurtu artimoje aplinkoje, valstybė privalo pripažinti, kad smurtas prieš moteris – ypač paplitęs ir imtis specifinių priemonių, kurios tokį smurtą mažintų. Kaip rodo pasaulio ir Lietuvos patirtis, priemonės, skirtos kovoti su alkoholizmu ar priklausomybėmis, smurto prieš moteris nemažina.

Kovo 15 d. nuo 9.30 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje (II r.) bus pristatomas siūlymas papildyti Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą „smurto lyties pagrindu“ sąvoka ir aptarta tokios pataisos reikšmė.

Spaudos konferencijoje dalyvaus:

Birutė Sabatauskaitė, Lietuvos Respublikos lygių galimybių kontrolierė;

Mindaugas Akelaitis, Viešosios policijos valdybos viršininkas;

Dr. Dalia Puidokienė, Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro vadovė (nuotoliu);

Jūratė Juškaitė, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė.

Spaudos konferencija bus transliuojama ir Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija