Įvairūs

Seimo narės Morganos Danielės pranešimas: „Spaudos konferencija pasaulinei „Palaikyti. Negalima bausti“ dienai paminėti“

2021 m. birželio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

„Palaikyti. Negalima bausti“ (angl. Support. Don’t Punish) – kasmet birželio 26 d. pasaulyje vykdoma kampanija, kuri remia į visuomenės sveikatą ir žmogaus teises nukreiptą narkotikų ir žalos mažinimo politiką. Ši kampanija skirta stiprinti dialogą tarp politikų ir pilietinės visuomenės, didinti žiniasklaidos ir visuomenės informuotumą, atkreipiant dėmesį ne į baudimą, o į prieinamą ir visapusišką (psichosocialinę ir medicininę) pagalbą priklausomybės ligomis sergantiems asmenims.

Šiai dienai paminėti birželio 22 d., antradienį, 9 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje bus organizuojama spaudos konferencija „Pasaulinė kampanija „Palaikyti. Negalima bausti“ Priklausomybės prevencijos ir gydymo paslaugų plėtra Lietuvoje“.

Pasak konferencijos organizatorės, Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės Morganos Danielės, daugelis pasaulio valstybių jau suprato, kad praėjusiame amžiuje buvęs populiarus vadinamasis karas prieš narkotikus paprasčiausiai neveikia. Užuot taikius baudžiamąją teisę, reikia kurti į gydymą ir žalos mažinimą orientuotą politiką.

„Narkotikų politikai reikia esminių pokyčių“, – teigia M. Danielė. „Ji turi būti orientuota į asmens sveikatą ir jo gerovę, o žalos mažinimo programos turi pasiekti kuo daugiau žmonių. Šios mokslu paremtos priemonės turi būti mūsų sistemos pagrindas.“

Kartu su Seimo nare konferencijoje savo įžvalgomis pasidalys Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai, Seimo nariai Linas Slušnys (TS-LKD frakcija), Jonas Varkalys (LS frakcija) bei priklausomybę besigydantis Marius Aleksiukas.

Spaudos konferenciją galima bus stebėti ir tiesiogiai Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija