Įvairūs

Seimo narės Monikos Navickienės pranešimas: „Po diskusijų su socialines paslaugas teikiančiomis organizacijomis – raginimas ministrui Linui Kukuraičiui imtis lyderystės“

2020 m. rugsėjo 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos ir Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Monika Navickienė kreipėsi į socialinių reikalų ir darbo ministrą Liną Kukuraitį, ragindama ministrą prisidėti prie Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos lyderystės ir imtis veiksmų, nustatant trumpalaikių ir ilgalaikių priemonių planus, kurie užtikrintų nenutraukiamą socialinių paslaugų teikimą COVID-19 pandemijos fone.

„Šiuo metu labai daug žmonių yra priklausomi nuo savalaikio socialinių paslaugų teikimo ir jų kokybės, todėl ypač svarbu, kad būtų tinkamai pasiruošta galimai antrajai viruso bangai, kad vėl nebūtų apsunkintas socialinių paslaugų teikimas ir prieinamumas“, – pažymėjo M. Navickienė.

Į ministrą L. Kukuraitį kreiptasi po praėjusią savaitę parlamentarų Monikos Navickienės, Paulės Kuzmickienės ir Justo Džiugelio iniciatyva organizuotos diskusijos apie socialinių paslaugų teikimą COVID-19 sąlygomis, kurioje kalbėtasi, ar yra tinkamai pasiruošta antrajai viruso bangai, ir ko trūksta, kad ir vėl nekiltų sunkumų.

Į susitikimą buvo pakviesti Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo, organizacijos „Gelbėkit vaikus“, Lietuvos neįgaliųjų forumo, Vilniaus arkivyskupijos „Carito“, Vilniaus miesto savivaldybės socialinės paramos centro, Senjorų socialinės globos namų centro atstovai, kurie pažymėjo, kad iki šiol nesulaukia deramos pagalbos, o apie pasirengimą antrajai pandemijos bangai ar socialinių paslaugų nenutrūkstamo įgyvendinimo užtikrinimo planų derinimo negirdėjo.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija