Įvairūs

Seimo narės I. Šimonytės pranešimas: parlamentarė kreipėsi į Seimo valdybą ir Seimo kanclerę dėl slapto balsavimo slaptumo užtikrinimo

2019 m. spalio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Ingrida Šimonytė kreipėsi į Seimo valdybą ir Seimo kanclerę Daivą Raudonienę prašydama užtikrinti, kad Seime vykstant slaptam balsavimui, Seimo nariams būtų garantuotos tokios pačios slaptumo priemonės, kokios taikomos visiems Lietuvos Respublikos piliečiams balsuojant Vyriausiosios rinkimų komisijos organizuojamuose rinkimuose.

 „Tai, kaip slaptas balsavimas Seime organizuojamas dabar, mano nuomone, yra tiesus kelias į šiurkščius slapto balsavimo principo pažeidimus. Pavyzdžiui, balsavimo patalpa, skirtingai nei VRK organizuojamuose rinkimuose, yra uždara, tai reiškia, kad Seimo narys gali nevaržomai fotografuoti savo balsavimo biuletenį. Tokius dalykus mes esame apsisprendę laikyti draustinais veiksmais įprastuose rinkimuose, todėl nematau priežasties, kodėl kitokius standartus ar slaptumo priemones turėtume taikyti Seimo nariams balsuojant slaptai“, – teigia Seimo narė I. Šimonytė.

Kreipimasis į Seimo valdybą ir Seimo kanclerę išsiųstas kitą dieną po slapto balsavimo Seime dėl nepasitikėjimo Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija