Įvairūs

Seimo narės Dalios Asanavičiūtės pranešimas: „Lietuva reiškia solidarumą su Baltarusijos žmonėmis“

2021 m. vasario 8 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Dalia Asanavičiūtė teigia, kad Lietuva rodo solidarumą su Baltarusijos žmonėmis kovoje už demokratiją jų šalyje.

 „Lietuvių tauta puikiai suvokia kovos už laisvę kainą, vienas iš to pavyzdžių – Sausio 13-oji, kurios jubiliejų visai neseniai minėjome. Nors mes laisve džiaugiamės jau tris dešimtis metų, turime pilietinę pareigą palaikyti savo kaimynus, baltarusius, kurie praėjus net pusmečiui po suklastotų prezidento rinkimų savo šalyje, vis dar nepailstamai gina savo teisę į laisvus ir sąžiningus rinkimus, demokratinę ir teisinę valstybę. Į šiuos protestus Baltarusija atsako represijomis, smurtu, areštais“, – penktadienį Žygimanto Pavilionio organizuotoje spaudos konferencijoje teigė Seimo narė D. Asanavičiūtė.

Parlamentarė paminėjo, kad dar rugpjūtį Lietuva parodė neįtikėtiną solidarumą su Baltarusijos kovotojais už demokratiją stojusi į Laisvės kelią. Laisvės kelias sugebėjo suvienyti ne tik lietuvius savo šalyje, bet ir kitose užsienio valstybėse.

D. Asanavičiūtė taip pat prisijungė prie dar nuo 2014 m. Seime vykdomos iniciatyvos „Parlamentarai už laisvę“, kurios pagrindinė idėja – globoti, palaikyti ryšį su Baltarusijoje represuojamais politiniais kaliniais.

Seimo narė D. Asanavičiūtė ėmėsi globoti Dariją Tšultsovą, 23-erių metų „Belsat TV“ žurnalistę, kuri buvo sulaikyta 2020 m. lapkričio 15 d. iškart po to, kai su kolege tiesiogiai internetu transliavo vienoje iš Minsko aikščių vykstantį taikų protestą. D. Tšultsova praėjus porai savaičių nuo sulaikymo buvo apkaltinta Baltarusijos Baudžiamojo kodekso 342 str. pažeidimu, kuris numato iki trejų metų laisvės atėmimo bausmę už veiksmų, kurie šiukščiai pažeidžia viešąją tvarką ir organizavimą arba aktyvų dalyvavimą tokiuose veiksmuose.

„Darija buvo įkalinta dėl to, kad darė tiesioginę transliaciją iš taikaus protesto. Sunku suvokti, kad vos už mūsų valstybės sienos vyksta tokie dalykai. Visomis išgalėmis stengsiuosi šią jauną žurnalistę palaikyti ir pranešti pasauliui apie tai, kokia žiauri yra laisvę mylinčių baltarusių realybė. Labai tikiuosi, kad neilgai teks laukti Darijos politinio persekiojimo pabaigos ir galėsime kartu su ja pasidžiaugti nauja, demokratiškesne Baltarusija“, – teigia D. Asanavičiūtė.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija