Plastinės chirurgijos užuomazgų galime rasti dar senovės Egipte, o dabartinė plastinių operacijų era sparčiai vystėsi nuo XIX a. Ar šiuolaikinė grožio klinika ir jos teikiamos paslaugos yra mūsų pagalbininkas, kuris leidžia ilgiau išlikti jauniems, savimi pasitikintiems, ar puikus verslas, kuris paskatino žmoniją sekti ir užsikrėsti tobulo grožio ir idėja, iškeliant jaunystę aukščiau kitų vertybių?
Grožį kiekvienas suprantame skirtingai ir patys, visa laimė, esame nevienodi. Kitaip pasaulyje būtų išties nuobodoka, ar ne? Tačiau visais amžiais ir dešimtmečiais visuomenė kūrė ir kuria savo grožio idealus, prie kurių daugelis, nenorėdami išsiskirti, stengiasi prisitaikyti. Pažvelgus į praeitį prisimename, jog senovės civilizacijų laikotarpiu Antikinėje Graikijoje buvo itin vertinamas atletiškas žmogaus kūno sudėjimas, senovės Romoje itin šviesi kūno odos ir plaukų spalva, o senovės Kinijoje moterys ko tik nedarydavo dėl mažesnių kojų, nes didelės pėdos reiškė vienišės gyvenimą, be vyro ir vaikų. Keičiantis laikams, keitėsi ir grožio samprata – Viduramžiais gražus kūnas tapo bene didžiausia smerktina ir netoleruotina visuomenės yda, tačiau Renesanso metu vėl sugrįžta prie išorinio grožio puoselėjimo. Nuo tada keitėsi tik aukštinamos kūno proporcijos. Tad, kodėl taip sureikšminamas dabartinis žmonių noras tapti gražesniais? Daugelis iš to nevengia net pasišaipyti, ypač matant nesėkmingus įžymybių pakartotinius bandymus grožio chirurgijos pagalba tapti dar tobulesniais.
Žmogaus charakterį ir asmenybę ugdo toli gražu ne vien jis pats: viskas prasideda dar šeimoje, vėliau didelę įtaką žmogaus brandai daro mokykla, draugai, platesnė visuomenės dalis, iš kurios, norime ar ne, priimame tam tikrą požiūrį į kai kuriuos dalykus, mąstymą. Todėl nenuostabu, jog nuolat matant ir girdint kalbant apie gražaus žmogaus bruožus, mes juos įsimename ir priimame, kaip normas, pagal kurias lyginame kitus. Viena vertus, grožio siekimas yra natūralus dalykas, kita vertus – tai gali turėti baisių pasekmių, ypač jaunimo tarpe, dėl kurių vystosi nepasitikėjimas savimi, kurį įveikti galima kreipusis į plastikos chirurgus.
Mes negalime atsiriboti nuo visuomenės ir visų joje vykstančių procesų. Priešinimasis dažnai iššaukia dar didesnę pasipiktinimo ir atsako bangą. Kalbant apie plastikos chirurgiją taip pat. Daug mitinguotojų tam priešinasi, teigdami, jog tai siaubingas verslininkų triukas, siekiant kuo labiau pasipelnyti, tačiau žmonės gražinasi ir toliau. Ar tikrai grožio klinikos smerkiamos pagrįstai? Juk daugeliui žmonių gražus kūnas, tvarkinga, estetiška išvaizda yra būtini, norint pasiekti savo asmeninių bei karjeros tikslų. Juk daug smagiau stebėti ir televizoriaus, kompiuterio ekranuose bei laikraščiuose matyti gražių veido bruožų ir atletiško kūno sudėjimo žmones. Būtent jiems atsiveria daugiau šansų pasiekti aukštesnių pareigų, uždirbti didesnę algą. Į šias asmenybes malonu žiūrėti, norima su jais bendrauti, kadangi iš jų vidaus sklinda pasitikėjimas savimi. Jeigu nusprendusiems atlikti operaciją yra viskas gerai, jie yra tvirtai apsisprendę ir netrukdo kitiems, kodėl tai turėtų būti vertinama neigiamai?
Kiekviena grožio klinika siekia, jog klientas liktų patenkintas atliktomis operacijomis, galėtų džiaugtis rezultatu. Operacijos nėra maloniausia gyvenimo dalis, todėl prieš ir po svarbaus įvykio, grožio klinikų personalas stengiasi, jog šis laikotarpis paliktų tik geriausius prisiminimus. Kalbant apie plastikos chirurgiją svarbiausia nepersistengti ir išlaikyti aukso viduriuką, pirmiausiai žiūrint į save, o ne į kitus. Jeigu viską darote savo labui, nepažeidžiant kitų laisvės, tai kodėl tai galėtų būti blogai? Gyvenimas tik vienas, todėl nebūtina kažkam kažko įrodinėti.