laiptai
Namams

Kokius laiptus išsirinkti naujiems namams?

Statotės naują namą ir kuriate mintys jo interjerą? Daugelis žmonių pagalvoja apie tai, kokios spalvos turėtų būti sienos, iš kokios medžiagos turėtų būti padarytos durys, tačiau retai kas susimąsto apie laiptus, o juk tai yra iš tiesų labai svarbi jūsų namų dalis.

Kalbant apie naujo namo statybas, net ir tokiu atveju, jeigu laiptai projekte jau yra numatyti, gana neaišku, kaip jie atrodys, o pasirinkimo dabar yra labai daug. Todėl nusprendėme pakalbinti vieną iš statybų bendrovių vadovų apie tai, kokius laiptus žmonės dažniausiai renkasi šiais laikais ir paprašėme patarimų, kaip išsirinkti geriausius laiptus.

Spalva, medžiaga, turėklai, raštas bei apšvietimas – šiuos aspektus visuomet galėsite pasirinkti ir pakreipti jums tinkama linkme. Projektuose retai kada numatomi šie dalykai“, – teigė ilgametis statybų bendrovės vadovas.

Specialistas taip pat nurodė, kad svarbiausia yra atkreipti dėmesį, ar laiptai turi siją ar ne. Taip pat gana svarbu, kokie yra turėklai, iš kokios medžiagos yra pagamintos pakopos. Mūsų kalbintas specialistas taip pat nurodė, kad laiptų gamintojai dabar labiausiai atkreipia dėmesį į šiuos kriterijus, kurie yra patys aktualiausi pirkėjams:

  • Laiptų stilius turi būti vienodas arba harmoningas su bendru namų interjeru (ypač tai svarbu, jeigu laiptų gamintojai gauna individualų užsakymą);

  • Medžiagos turi būti kokybiškos ir ekologiškos;

  • Laiptai turi būti gerai apšviečiami;

  • Turėklų saugumas, jų dydžio pritaikymas gyventojams;

  • Laiptų komfortabilumas, saugumas bei patikimumas.

Laiptų gamyba bei įrengimas gali trukti labai įvairiai – nuo kelių darbo dienų iki savaitės. Daug kas priklauso nuo konkretaus laiptų bei įmonės, iš kurios užsisakote tokią paslaugą.

Laiptų funkcionalumas ar nepriekaištingas stilius?

Statybų bei architektūros ekspertas taip pat patarė labai svarbų dalyką visiems žmonėms, ketinantiems užsisakyti laiptus – visų pirma, atkreipkite dėmesį į stilių – ar tikrai jūsų pasirinkti laiptai dera prie bendro jūsų namo interjero. Na, o jeigu statotės naują namą, tai geriau palaukite, kol viduje bus numatyta ir pradėta vykdyti bent šiokia tokia apdaila, kad galėtumėte jau įvertinti, ar jūsų pasirinkti laiptai tinka prie esamo dizaino.

Funkcionalumas bei patogumas – šie dalykai labai svarbūs, tačiau nepamirškite, kad juos suderinti lengviau. Juk kokybiškų laiptų gamintojai visuomet pagalvoja apie šiuos dalykus, tačiau jiems tikrai nėra lengva prisitaikyti prie jūsų namų interjero, kadangi čia jau jums spręsti, kokio stiliaus laiptai atrodys geriau. Tai yra subjektyvus dalykas, nuo kurio ir verta pradėti rinktis.

Dar vienas svarbus aspektas – laiptų medžiaga

Metalinės arba granitinės pakopos šiuo metu nėra populiarios, nes neretai namuose žmonės vaikšto basi. Taigi, dėl šios priežasties geriausiai tinka medinės pakopos, kurios yra gerokai šiltesnės.

Pati kiečiausia mediena yra būtent ta, kuri dažniausiai pasirenkama laiptų gamybai. Tai yra uosis bei ąžuolas. Nors ąžuolas yra šiek tiek kietesnis, visgi, laiptai iš uosio yra patys populiariausi, nes ir kaina jų gerokai pigesnė. Iš kitų medžiagų laiptai yra gaminami kur kas rečiau, o rečiausiai, turbūt, iš pušies, kadangi ji nėra tokia kieta ir dėl to tokių laiptų briaunos greitai nusitrina.