Įvairūs

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete pristatyti kenkėjiškos botų veiklos socialiniuose tinkluose problemos sprendimo pasiūlymai

2023 m. vasario 10 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas vasario 10 d., penktadienį, organizavo diskusiją dėl kenkėjiškos botų veiklos socialiniuose tinkluose problematikos ir pristatė galimus šios problemos sprendimo pasiūlymus.

Komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas diskusijos metu pažymėjo, kad socialiniai tinklai yra viena erdvių, kuriose plinta dezinformacija ir propaganda, o priešiškos valstybei jėgos manipuliuoja informacija per robotizuotų profilių tinklus (angl. bot farms) ir dezinformacijos naratyvus pristato kaip patikimą informaciją, todėl botų fermos yra grėsmė ne tik demokratijai, bet ir nacionaliniam saugumui.

Diskusijos metu akcentuota, kad socialinių tinklų botų fermos yra rimta problema, tačiau interneto platformos nesiima pakankamai pastangų ją efektyviai spręsti. 

Komitetas rengia atitinkamus teisinio reguliavimo pakeitimus, kurie, tikimasi, bus svarstomi Seimo VI (pavasario) sesijoje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija