Įvairūs

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Dainius Kreivys gali ruoštis: interpeliacija įteikta“

2022 m. rugsėjo 20 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Šiandien Seimo Pirmininkės sekretoriatui įteiktas interpeliacijos energetikos ministrui Dainiui Kreiviui tekstas. Pasak dokumentą rengusio socialdemokrato Eugenijaus Sabučio, kolegos parlamentarai iš opozicinių frakcijų nedvejodami dėjo savo parašus. Surinkti 62 visų opozicinių frakcijų atstovų parašai.

„D. Kreivys jau gali ruoštis šiai procedūrai, kuri jam nebus maloni. Neabejojame, kad ministras, kaip visada, neigs savo kaltę, o kolegos konservatoriai jį gins iš paskutiniųjų. Bet interpeliacija – geras būdas leisti žmonėms įsitikinti, kad ministro sukeltas chaosas nebuvo atsitiktinumas. Esamą situaciją jis laiko savo ir visos Vyriausybės laimėjimu“, – sako E. Sabutis. 

Ministras iš Seimo tribūnos turės atsakyti į 23 klausimus. Socialdemokratai įspėja, kad „D. Kreivys gali tikėtis išlipti sausas iš vandens su partijos draugų pagalba, bet išsisukinėti neleis visuomenė“.

E. Sabutis primena, kad žlugus „Perlo Energijai“ iš visų mokesčių mokėtojų kišenės planuojama išleisti apie 10 mln. eurų kompensacijoms. Lietuvos socialdemokratų partija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ragindama ginti viešąjį interesą.

„D. Kreivio vadovaujama ministerija tinkamai nekontroliavo elektros tinklo liberalizacijos proceso, aplaidžiai vertino rizikas vartotojams, „nepriklausomo“ elektros tiekimo leidimą galėjo gauti praktiškai bet kas. Žinodama apie „Perlo Energijos“ finansinę situaciją, ministerija nesiėmė jokių išankstinių veiksmų, kuriais būtų apsaugoti vartotojų lūkesčiai, taigi ir viešasis interesas“, – pažymi E. Sabutis.

Ministras D. Kreivys turės atsakyti į klausimus apie antrąjį elektros tiekimo rinkos liberalizacijos etapą, elektros generacijos pajėgumus, energijos išteklių kainas, saulės elektrines, UAB „Ignitis“, taupymo planą ir nuotolinio darbo kompensacijas, įmonių bankrotą ir darbuotojų atleidimus, biokuro kainą, biržą „Nord Pool“, gaminančių vartotojų situaciją ir kt.

Interpeliacijos tekstas su pasirašiusiųjų pavardėmis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija