Įvairūs

Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos nario Gedimino Kirkilo pranešimas: „Seimo opozicinės koalicijos irimas buvo užprogramuotas“

2020 m. balandžio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos narys, LSDD partijos pirmininkas, Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas įvertino Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP), vadovaujamos Gintauto Palucko, žingsnį pasitraukti iš opozicinės koalicijos kaip klaidos pripažinimą.

„Socialdemokratai buvo pakliuvę į konservatorių pinkles, ir aiškiai su jais pūtė į vieną dūdą. Rinkėjams, žinoma, tai reiškė, kad socialdemokratai paklūsta konservatorių planui, kad takoskyra tarp politinių jėgų išsitrina, o veikla supanašėja. LSDP lyderio pareiškimą prieš rinkimus pasitraukti iš opozicinės koalicijos vertinu kaip socialdemokratų padarytos klaidos pripažinimą. Visuomet sakau, kad geriau ištaisyti klaidą, negu nieko nedaryti ir susitaikyti su pasekmėm“, – sako G. Kirkilas.

Pasak G. Kirkilo, socialdemokratų atsiskyrimas nuo opozicijos šiuo metu, kai iki rinkimų liko nedaug laiko, turi aiškų tikslą – atsiriboti nuo dabartinio opozicijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio kalbėjimo viešumoje opozicijos vardu, taip pat ir socialdemokratų vardu. Opozicinės koalicijos irimas buvo užprogramuotas artėjant rinkimams, nes šis dešiniųjų suformuotas opozicijos darinys niekad ir nebuvo tvirtas, opozicinė koalicija neturėjo bendros programos, bendrų tikslų aiškiai deklaruotų Lietuvos žmonėms.

„Seimo opozicijos vertė kyla ne tik oponuojant ir kritikuojant, bet būtent pateikiant konkrečius sprendimus, galinčius pakeisti valdančiųjų pasiūlymus, deja stiprumu ir pasiūlymais šios kadencijos opozicija nesužibėjo“, – sako G. Kirkilas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija