Įvairūs

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno Eugenijaus Gentvilo pranešimas: „Valstybė nepaprastąją padėtį suvaldė neužgaudama piliečių interesų“

2022 m. birželio 28 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Nors kovo mėnesį oponentai gąsdino pilietinių teisių ir laisvių suvaržymais įvedus nepaprastąją padėtį, nieko panašaus neatsitiko, pažymi Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas: Lietuvoje žmonių laisvės ir teisės liko galioti kaip galiojusios.

Seimas nepaprastąją padėtį įvedė 2022 m. kovo 11 d. vidurnaktį, ji veikia iki birželio 29 d.

„Net ir tais atvejais, kai kartais tenka skelbti nepaprastąją padėtį, visuomenės rimtis yra užtikrinama, nebuvo apribota teisė mitinguoti, nepažeista žiniasklaidos nepriklausomybė, kaip kai kas tikėjosi. Liberalai tikisi, kad per tuos valstybei ir piliečiams nelengvus Rusijos karo Ukrainoje mėnesius niekas nepajuto laisvių ir teisių suvaržymų“, – sako E. Gentvilas.

Be to, parlamentas antradienį pataisė Seimo statutą, pagal kurį „Seimo nutarimų projektus dėl mobilizacijos ar demobilizacijos skelbimo, nepaprastosios padėties, karo padėties įvedimo ar atšaukimo, ginkluotųjų pajėgų panaudojimo rengia ir Seimui teikia Vyriausybė arba Seimo Pirmininkas ar jo pareigas laikinai einantis Seimo Pirmininko pavaduotojas“.

Seimui įvedant neparastąją padėtį kovo 10 d., Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė plenariniame posėdyje teigė, kad „atsiranda labai daug žmogaus teisių ir žiniasklaidos teisių suvaržymų“, Remigijus Žemaitaitis įstatymą vadino sprendimu, kuriuo „pradėtų persekioti žmones“, o frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Saulius Skvernelis aiškino: „Tai klausimai, susiję su žmogaus teisių ir laisvių ribojimu, ir pirmą kartą per 30 metų.“

„Kaip parodė tikrovė, nieko, ko bijojo opozicija, neįvyko. Tai buvo sunkus iššūkis Lietuvai, su kuriuo valstybė ramiai susitvarkė“, – atkreipia dėmesį E. Gentvilas.

Seimas šią savaitę turėtų pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje nuo birželio 30 d. vidurnakčio iki rugsėjo 15 d. vidurnakčio. „Ir iki rudens tikimės visuomenės supratimo bei valdžios institucijų atsakingo, darnaus darbo su visuomene“, – linki E. Gentvilas.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija