Įvairūs

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Riboti valstybės įmonių vadovų kadencijas reikia“

2023 m. balandžio 4 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Antradienį Seime po svarstymo nepritarus iniciatyvai neberiboti valstybės ir savivaldybių įmonių vadovų kadencijų, Seimo liberalai atkreipia dėmesį, kad toks pasiūlymas yra nešiuolaikiškas, neatitinka pažangių vadybos standartų ir tik didina nepotizmo riziką viešajame sektoriuje.

„Rotuoti įmonių vadovus viešajame sektoriuje yra viena svarbiausių bendrovių skaidrumo ir atsinaujinimo sąlygų. Antraip rizikuojame, kad valstybės ir savivaldybių įmonės taps nuo partinės linijos priklausančiomis šėryklomis“, – teigia Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Jo teigimu, savivaldybėse, kuriose įmonių vadovai dirba gerai ir baigia savo 10 metų trunkančias abi kadencijas, ras darbą kitoje savivaldybės įmonėje arba gretimoje savivaldybėje. „Jau dabar įprasta, kad vandens tiekimo įmonėje 10 metų atidirbęs vadybininkas pradeda dirbti komunalinių paslaugų įmonėje, kitu atveju, pavyzdžiui, Šilutės įmonėje savo dvi kadencijas baigęs profesionalas išvažiuoja dirbti į Tauragę. Tad tariama grėsmė, kad apribojus kadencijas įmonės liks be galvos, tėra mitas“, – sako E. Gentvilas.

Pagal dabartinį Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymą, tas pats asmuo tos pačios įmonės vadovu gali būti skiriamas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės, kai pati kadencija trunka 5 metus. Pataisos autoriai siūlo, kad to paties asmens skyrimo tos pačios įmonės vadovu laikotarpių skaičius būtų neribojamas.

Seimas grąžino šią nuostatą komitetui tobulinti.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija