Įvairūs

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: frakcija su Lietuvos geležinkelių vadovu Mantu Bartuška aptars įmonės strateginius planus

2021 m. gruodžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Šiandien įsigaliojo JAV sankcijos totalitariniam Baltarusijos režimui, tarp kurių – reikalavimas nutraukti sandorius su viena didžiausių šios šalies trąšų gamintojų „Belaruskalij“. Tai neabejotinai turės įtaką Lietuvos transporto rinkai – Lietuvos geležinkeliai skaičiuoja, kad dėl sankcijų gali prarasti iki 120 mln. Eur.

Todėl rytoj, gruodžio 9 d., Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai su AB Lietuvos geležinkeliai vadovu Mantu Bartuška aptars LTG tranzito perorientavimą, siekiant kompensuoti galimus finansinius praradimus.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas pabrėžia, kad Lietuva užima aiškią vertybinę poziciją sankcijų Baltarusijai klausimu. „Liberalų sąjūdis pasisako už tarptautinės bendruomenės spaudimo Baltarusijos režimui didinimą ir džiaugiamės, kad prie šio spaudimo prisidėjo ir JAV su savo sankcijų paketu. Savo ruožtu, turime visi drauge ieškoti sprendimų, kaip kompensuoti „Belaruskalij“ tranzito praradimus“, – sako Liberalų frakcijos vadovas.

Susitikimas su Lietuvos geležinkelių vadovu vyks gruodžio 9 d. 9. val. Seimo Kazimiero Antanavičiaus salėje.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija