Įvairūs

Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas Andrius Kupčinskas dalyvauja Beniliukso parlamento sesijoje susisiekimo viešuoju transportu klausimais

2023 m. kovo 17 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkas Andrius Kupčinskas dalyvauja Beniliukso parlamento plenarinėje sesijoje Hagoje (Nyderlandų Karalystė).

Sesijos dėmesio centre – susisiekimas geležinkelių transportu, aktualūs susisiekimo viešuoju transportu klausimai.

Kaip pastebi parlamentaras, Nyderlandai turi gerosios praktikos pavyzdžių: valstybėje sukurta bendra susisiekimo viešuoju transportu sistema, leidžianti keleiviams planuoti kelionę ir apmokėti bilietus, kai keliaujama skirtingomis transporto priemonėmis. Ši patirtis aktuali Lietuvai svarstant jungtinio bilieto idėjos įgyvendinimo klausimą.

A. Kupčinskas pabrėžia, kad sesijoje bus dalijamasi Baltijos šalių patirtimi įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą. „Rail Baltica“ projektas yra didžiausias infrastruktūrinis projektas Baltijos šalyse per 100 metų. Jo svarbą matome keliose dimensijose: ne tik kaip patogaus viešojo transporto, skatinant tvarias keliones, bet ir kalbant apie karinio mobilumo svarbą. Geopolitinė situacija itin pasikeitė prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą, todėl palaikome visas iniciatyvas, kurios gali padėti kuo sparčiau įgyvendinti naują svarbą įgavusį „Rail Baltica“ projektą.

Beniliukso šalys – puikus infrastruktūrinių projektų ir viešojo transporto skatinimo pavyzdys Baltijos šalims. Todėl mums aktualu kalbėti ne tik apie Rail Baltica bet ir apie visas gerąsias viešojo transporto skatinimo pamokas“, – prieš vizitą Seimo kanceliarijos Spaudos biurui sakė A. Kupčinskas, einantis ir Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitečio pirmininko pareigas.

Seimo valdyba Seimo narį A. Kupčinską į Hagą komandiravo kovo 17–18 dienomis.

Pranešimą paskelbė: Monika Kutkaitytė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija