Įvairūs

Savo kūdikį maitinkite lengvai ir komfortiškai

Didžioji dalis moterų pasirenka savo kūdikius maitinti krūtimi. Medikai teigia, kad tai yra pats geriausias vaikelio maitinimo būdas. Kartu su motinos pienu kūdikis gauna visas jo vystymuisi reikiamas medžiagas. Be to, stiprėja jo imuninė sistema, todėl jis tampa kur kas atsparesnis įvairiems virusams ir kitoms ligoms. Ką jau kalbėti apie tai, kad maitinant krūtimi, tarp mamoms ir vaikelio užsimezga dar artimesnis ir intymesnis ryšys. Vaikeliui to reikia tam, kad jis galėtų jaustis saugus ir mylimas.

Palaidinės ir tunikos maitinančiomsŽinoma, kai kurios būsimos mamos mano, kad žindymas krūtimi yra labai nesudėtingas ir jokių pastangų nereikalaujantis procesas. Tačiau tai nėra tiesa. Vos tik tapusios naujomis mamytėmis suprasite, kad tai nėra taip paprasta ir komfortiška kaip galėjo pasirodyti. Būtent todėl reikia pasirūpinti visu tuo, kas gali palengvinti vaikelio maitinimą ir suteiktų jums daugiau patogumo.

Kadangi pirmaisiais mėnesiais medikai rekomenduoja kūdikį maitinti atsižvelgiant į poreikį, t.y. tuomet, kada kūdikis prašo, turite apsišarvoti kantrybe ir pasiruošti pakankamai sudėtingam darbui. Tokiais atvejais įprastai maitinti tenka pakankamai dažnai – kartais ir kas valandą. O tai reiškia, kad didžiąją dienos dalį praleisite maitindamos krūtimi. Jei nebūsite pasirūpinusios patogumą teikiančiomis priemonėmis, visa tai ilgainiui gali atrodyti kaip didelė kančia. Kad taip nenutiktų, visų pirma nepamirškite, jog egzistuoja palaidinės ir tunikos maitinančioms. Šie drabužiai yra puikus pasirinkimas, jei nenorite kaskart nusirenginėti visų viršutinių drabužių. Be abejo, kartu su viršutiniais drabužiais, pritaikytais maitinančioms mamoms, reikėtų pasirūpinti ir specialiai maitinimui pritaikyta liemenėle bei jai skirtais įklotais.

Taip pat rekomenduojama įsigyti ir pientraukį. Žinoma, pastarąjį rinkitės tik tuomet, kai pagimdysite ir būsite tikros, kad turite pakankamai pieno. Priešingu atveju jo gali ir neprireikti. Jei maitinsite pusę metų, o tuomet maitinimą krūtimi nutrauksite, turėsite pradėti maitinimą mišinukais. Tai taip pat nėra labai paprasta – reikės rasti mišinukus, kurie atitiks jūsų mažylio skonį ir nekels jokių alerginių reakcijų. Tam, kad viskas būtų paprasčiau, maitinant mišinukais patariama įsigyti jų gaminimui skirtą aparatą. Tai sutaupo daug laiko ir palengvina visą maitinimo procesą.