Įvairūs

Savanoriška veikla suvienija ir diplomatus, ir baikerius

Jau 18 metų Lietuvoje vyksta išskirtinė iniciatyva „Būkime kartu“, skirta atsigręžti į vaikus, augančius globos namuose. Priešingai nei kitos paramos akcijos, ši išsiskiria tuo, kad viename didžiausių savanorystės renginių su vaikais iš Lietuvos vaikų globos namų ir dienos centrų dalinamasi ne pinigais ar daiktais, o asmeniniu dėmesiu.

Kasmet į šią iniciatyvą įsitraukia apie 70-80 savanorių iš įvairių Lietuvos organizacijų, mokymo įstaigų ir ambasadų. Per visus „Būkime kartu“ organizavimo metus beveik 1,5 tūkst. savanorių savo dėmesį parodė daugiau nei 2,2 tūkst. vaikų.

Renginio „Būkime kartu“ organizatorių teigimu, iniciatyva ypatinga tuo, kad vaikai turi galimybę betarpiškai bendrauti su įvairių profesijų atstovais.

„Tarp visų savanorių galima sutikti diplomatų, gaisrininkų, policininkų, karių, studentų, baikerių ir kitų įdomių žmonių, atrandančių laiko ir noro pabendrauti su tais, kuriems neretai trūksta asmeninio dėmesio. Vaikams reikia bendravimo su žmonėmis, kurie gali padėti plėsti akiratį ar net turėti įtakos profesijos pasirinkimui“, – sako Andrius Končius, iniciatyvos „Būkime kartu“ organizatorius.

Iniciatyvoje dalyvaujančio Lietuvos muitinės Ryšių su visuomene skyriaus specialisto Artūro Zalecko teigimu, savanorystė yra viena svarbiausių brandžios visuomenės kūrimo komponenčių, leidžianti pajusti ir gyvenimo pilnatvę.

„Labai gera matyti žmonių, kuriems esi reikalingas, švytinčias akis, atsakyti į jiems rūpimus klausimus ir tiesiog pabūti jų draugu. Tuomet supranti, kur slypi gyvenimo prasmė. Savanorystė skatina visuomenės narių suartėjimą, empatiją, bendruomeniškumą ir yra brandžios visuomenės pagrindas, pats prie šios iniciatyvos prisidedu ne vienerius metus ir manau, kad tai vienas geriausių mano sprendimų“, – sako A. Zaleckas.

Inicijuoti vieną didžiausių savanorystės renginių, skirtų vaikams iš globos namų ir dienos centrų, organizatorius paskatino ne materialinio aprūpinimo trūkumas, o bendravimo su žmonėmis, esančiais už globos namų sienų stoka. Rengėjų nuomone, šis renginys ne tik padeda tą trūkumą sumažinti, bet ir prisideda prie vaikų integracijos į visuomenę.

Šiemet iniciatyvą globoja Belgijos konsulatas Lietuvoje su konsulu Jacques Barbier priešakyje. Renginys „Būkime kartu“ yra Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos programos „Už saugią Lietuvą“ dalis, kurios vienas iš prioritetų yra vaikų saugumas ir gerovė.

Pranešimą paskelbė: Monika Rimdžiūtė, UAB „Publicum”