gelis sanariams
Sveikata

Sąnarių skausmas – liga, kankinanti vis jaunesnius žmones

gelis sanariamsNieko keisto, jei dėl kamuojančio sąnarių skausmo pasiskundžia vyresni žmonės. Deja, dėl tokių sveikatos sutrikimų gydytojų duris varsto ir kur kas jaunesni pacientai. Dėl fakto, jog gelis sąnariams yra tapęs nuolatiniu gyventoju daugelio namų vaistinėlėse, kaltas ne tik paveldėjimas ar traumos, bet ir ydingas mūsų gyvenimo būdas.

Kai gelis sanariams traukiamas kaskart kai, kai keičiasi orai ar susiduriama su padidėjusiu fiziniu krūviu, reikėtų sunerimti ir kreiptis į gydytojus. Tepalas sanariams gydyti gali išvaduoti iš diskomfortą sukeliančio bei gyvenimo kokybę neigiamai įtakojančio skausmo, tačiau reikia suprasti, jog tai tėra momentinė pagalba. Kol dar sąnariui nėra pakenkta taip, jog vienintele išeitimi taptų operacija, rekomenduojama užsiimti efektyviomis profilaktinėmis priemonėmis:

  • užsiimti reguliaria fizine mankšta (plaukimas, šiaurietiškas ėjimas, tempimo pratimai ir kita), prieš tai įvertinus savo sveikatos būklę bei nepersistengiant su per dideliu krūviu;
  • prieš pradedant mankštą, sąnarius reikia sušildyti (įtrinti šiltu rankšluosčiu ar palįsti po šiltu dušu);
  • į racioną įtraukti produktų, skirtų stiprinti sąnario audiniui (apelsinai, avokadai, pieno produktai, imbieras, sėmenys ir kita), vengti druskos;
  • vartoti maisto papildus, turinčius gliukozamino ar kitų medžiagų, stiprinančių sąnario audinį;
  • dailiosios lyties atstovės turėtų stengtis kuo rečiau avėti aukštakulnius.

Minėtos priemonės gali užkirsti kelią sąnarių ligų atsiradimui bei pagerinti situaciją pradinėje ligos stadijoje, tačiau esant sudėtingesnei būklei, būtinas ir medikamentinis gydymas – nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, vaistai nuo skausmo, gelis sąnariams. Vienas iš dažniausiai medikų rekomenduojamų tepalų – flexiseq® gelis sąnariams, 50 g, skirtas sąnarių kremzlės sutepimui, skausmo bei sustingimo mažinimui ir prarasto sąnarių lankstumo grąžinimui. Flexiseq camelia, flexiseq eurovaistine, flexiseq norfos vaistine – šį preparatą galima rasti kone kiekvienoje vaistinėje, rinkitės tą, kurioje siūlomas flexiseq pigiau. Šio bei kitų medikamentų kainą paprasčiausia palyginti internetu (paieškos laukelyje suveskite „flexiseq active kaina“). Faktą, jog šis gelis sanariams veiksmingas, patvirtina atsakymai į užklausą „flexiseq gelis atsiliepimai“: žmonės, išbandę šį preparatą, džiaugiasi atradę efektyvią priemonę kovoje su sąnarių skausmu. Aišku, universalaus recepto nėra, kiekvienas turi atrasti sau tinkamiausią vaistą.