Namams

Roletai: stilingi, šiuolaikiški, užbaigiantys interjerą

Planuojant namų interjerą galvoje sukasi daugybė dalykų: kaip dekoruoti sienas, kokias spalvas bei atspalvius rinktis, kur turėtų stovėti baldai. Prioritetų sąrašą būtų galima tęsti dar ilgai. Vis dėlto ne kiekvienas pagalvoja apie tai, kokias langų apdailos priemones rinktis, koks turėtų būti jų dizainas. Be reikalo – tinkamai parinktos langų dekoracijos pagyvins namus, suteiks jiems išskirtinio žavesio. Viena populiariausių langų uždangų šiandien yra roletai, tad apie juos pakalbėsime plačiau – apžvelgsime privalumus, pritaikymo galimybes.

Praktiškumą vertinantiems

Visų pirma, ritininės užuolaidos yra bene pati praktiškiausia ir universaliausia langų uždanga. Ji nereikalauja dažnos priežiūros. Be to, roletai valomi pakankamai lengvai, o pagal naujausias technologijas gaminami audiniai yra patvarūs, ilgaamžiai ir stilingi. Be to, roletų audinys plonas, gerai priglundantis prie lango, tad jie padeda sutaupyti vietosneprarandant privatumo.

Ne tik vizualumui užtikrinti

Nemaža dalis šilumos (šis kiekis gali siekti net iki 30 proc.) prarandama pro langus.Geros kokybės ir tinkamai  parinktas roletų audinys gali padėti išvengti šios problemos. Taip pat būtina atsižvelgti į tai, kokioje pusėje įrengti langai. Jei, pavyzdžiui, vasaros mėnesiais saulė nuolatos šviečia į langus, pasirinkę standesnį audinį galėsite visuomet kontroliuoti, kiek šviesos turi patekti. Tokiu būdu nesusidarys nereikalingas šilumos perteklius, kuriam pašalinti gali reikėti oro kondicionavimo priemonių ar papildomo natūralaus vėdinimo. Bet kuriuo atveju, ritininės užuolaidos padės išlaikyti komfortišką temperatūrą ir energijos panaudojimo efektyvumą.

Išsirinks kiekvienas

Roletų asortimentas šiandien yra ypač gausus – pradedant audinių pasirinkimu ir baigiant valdymo mechanizmu. Roletai, priklausomai nuo savo savybių, gali būti kelių rūšių. Svarbu atsižvelgti į poreikius, nes tai padės apsispręsti, kokios turėtų būti pagrindinės roletų funkcijos: ar labiau norite privatumo, estetikos, ar kontroliuoti šviesos kiekį ir kryptį? Pagal tai išskirsime kelias pagrindines roletų kategorijas.

  • Skirti plastikiniams langams. Jie pritaikyti išskirtinai plastikiniams langams.
  • Saugantys nuo saulės ir karščio. Jie atspindi ar išsklaido didžiąją dalį UV spindulių, tačiau neužtemdo patalpos.
  • Užtemdinantys patalpą. Juos pravartu rinktis tuomet, jei norite, kad į patalpą iš lauko visiškai nepatektų šviesa.
  • Tradicinės ritininės užuolaidos. Jas lengvai pritaikysite prie daugelio langų tipų. Tokių roletų asortimentas taip pat platus.
  • Dvigubi roletai. Jie imituoja naktinių ir dieninių užuolaidų funkcijas: vienas audinys yra arčiau stiklo, o kitas – toliau. Atitinkamai galite rinktis derinamų audinių tamsumą, tankį. Panašų efektą gali suteikti ir modelis „diena-naktis“.

Lengvas sprendimas stilingam ir moderniam interjerui

Ritininės užuolaidos – ne tik funkcionali, bet ir skoninga interjero detalė. Gamintojai siūlo didžiulį kiekį audinių atspalvių ir raštų, o jeigu nerasite sau tinkamo, visuomet yra galimybė atspausdinti unikalų raštą ar atvaizdą – pagaminti fotoroletus. Patalpose, kuriose dominuoja neutralios, pastelinės spalvos, tinka ryškesnių spalvų arba raštuotos ritininės užuolaidos. Norint suteikti kontrastą ryškiomis spalvomis bei raštais dekoruotoms sienoms, labiau tikstamsesni, vienspalviai roletai. Renkantis galioja įprasta taisyklė: jausti saiką ir prisiminti, kad dekoracijos turi papildyti interjerą.

Roletų patrauklumą lemia ir jų šiuolaikiškumas. Jei norite suteikti namams daugiau šiuolaikiškumo, puikiai tiks ne grandinėle, o pulteliu ar net išmaniuoju įrenginiu valdomos ritininės užuolaidos.Ši funkcija yra neįtikėtinai patogi ir leidžianti sutaupyti laiko.

Nepradėkite galvoti apie langų uždangas tik tada, kai langai tušti ir sprendimas jau žūtbūt reikalingas. Planuokite šią interjero detalę iš anksto – tuomet roletaiiš tiesų suteiks namams daugiau žavesio, o ne atliks vien paprastos, niekuo neypatingos langų uždangos funkciją.