Pirciu projektai
Namams

Garinė pirtis ir jos privalumai

„Šlapiose/drėgnose“ pirtyse (taip pat žinomose kaip garinės pirtys) dažniausiai vyrauja 38 – 45 laipsnių temperatūra, kurią išlaiko nedidelėje pirties patalpoje esantys garai. Pastebima sklandant mitą, kad garinėse pirtyse mes negalime išprakaituoti ir tokiu būdu iš savo organizmo pašalinti toksinus bei kitas kenksmingas medžiagas. Tačiau tai yra netiesa. Nepaisant to, kad garinėse pirtyse oro temperatūra yra žemesnė nei „sausu“ karščiu pasižyminčiose saunose – jose taip pat prakaituojama, o tai reiškia, kad galime mėgautis visapusiškais pirties privalumais.

Taigi, pirmiausia reikia pabrėžti, kad garinėse pirtyse garai priverčia mus prakaituoti, todėl atsiveria odos poros, pro kurią šalinami toksinai. Be to, didesnė oro temperatūra skatina ir didesnę kraujo tėkmę. Nustatyta, kad apytiksliai po 10 – 15 min. kraujotaka pagreitėja visu 100 proc. Tai turi labai didelės ir reikšmingos įtakos mūsų odai – ji tampa sveikesnė ir spindinti.

Be abejo, kai kalbame apie pirčių privalumus, reikia kalbėti ir apie patį akivaizdžiausią – tai yra atsipalaidavimą ir poilsį. Nemaža dalis žmonių pirtyse lankosi būtent dėl šių priežasčių. Jie nori pailsėti ir atsipūsti po sunkių bei varginančių kasdienių darbų. Kaitinantis pirtyje sumažėja kraujo spaudimas ir pulsas, todėl imame jaustis ramiau, o galiausiai užvaldo atsipalaidavimo pojūtis. Be to, nereikia pamiršti, kad garinėse pirtyse labai efektyviai atpalaiduojami ir raumenys, ką jau kalbėti apie tai, jog palengvina artrito ir fibromialgijos simptomai.

Pastebima, kad garinėse pirtyse besilankantys žmonės taip pat lengviau išsprendžia kvėpavimo takų problemas, todėl jei pastaruoju metu kenčiate nuo tokių sveikatos sutrikimų, galite neabejoti, kad garinės pirties dėka efektyviau išspręsite kvėpavimo takų sutrikimus. Žinoma, kaitinantis pirtyje (nepaisant pirtyje vyraujančios oro temperatūros) galima kur kas lengviau atsikratyti ir nepageidaujamų kilogramų, todėl jei susumuotumėte visus šiuos privalumus (kurių yra ir gerokai daugiau), nekiltų abejonių, kodėl tiek daug žmonių reguliariai renkasi pirtis. Žinoma, egzistuoja ne tik garinės pirtys, todėl jei jūs svarstote įsirengti nuosavą pirtį ir jums reikalingi pirciu projektai, susisiekite su šios srities specialistais ir nuspręskite, kuri pirties rūšis jums būtų tinkamiausia.