Įvairūs

Rekomendacijos gyventojams dėl gaisro Vilniuje, Gariūnų gatvėje, veikiančioje bendrovėje

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, atsižvelgę į atsakingų institucijų sekmadienį pateiktą informaciją, kad gaisras atliekų perdirbimo įmonėje Vilniuje, Gariūnų gatvėje, dar nėra visiškai suvaldytas, jo padariniai dar nėra visiškai likviduoti, arti nelaimės vietos gyvenančiųjų ir toliau prašo vengti buvimo lauke.

Taip pat specialistai netoli nelaimės vietos gyvenantiems žmonėms nepataria vartoti savo daržuose auginamų daržovių ir vaisių dėl galimos taršos. Be to, tiems, kurie naudoja šachtinio šulinio vandenį, ir toliau rekomenduojama šulinius laikyti sandariai uždengtus.

Paskelbta 08-05 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, reaguodami į Bendrojo pagalbos centro informaciją, jog Vilniuje veikiančioje atliekų perdirbimo įmonėje kilo gaisras, dalijasi svarbiais patarimais.

  • Specialistai primena, kad gaisro dūmai gali būti pavojingi sveikatai. Tad arčiau gyvenantiems patariama neiti į lauką, likus namuose – neatidarinėti orlaidžių, langų ir durų. Pasijutus prastai, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į medikus.  
  • Tuo metu, tiems, kurie važiuoja pro gaisro vietą, rekomenduojama sandariai uždaryti langus.

Primename – teršalų ūmaus poveikio simptomai: akių, nosies ir gerklės dirginimas, dusulys, kosulys, susilpnėjusi plaučių funkcija (ypač sergantiems lėtine obstrukcine plaučių liga), padidėjęs kvėpavimo takų imlumas kvėpavimo takų infekcijoms (ypač vaikų), paūmėjusios kvėpavimo takų alerginės uždegiminės reakcijos.

Pranešimą paskelbė: Vilda Bajoriūnienė, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos