Verslas

Reklama

Reklama
Reklama

Esame sporto klubas, įsikūręs Lietuvos sostinėje Vilniuje. Tenka prisipažinti, jog šiuo metu juntame stagnaciją, kuri atsispindi ir mūsų klientuose, tai yra yra nuolatiniai klientai, kuriuos mylime ir gerbiame, tačiau dėl aršios vilnietiškos konkurencijos ir didžiųjų sporto klubų yra itin sunku pritraukti naujų klientų. Būtent dėl to svarstome įvairias galimybes ir mąstome, jog reklama galėtų būti išeitis.

Mūsų sporto klubo reklamos vadybininkas gavo užduotį išanalizuoti kiek įmanoma daugiau reklamos rūšių ir pateikti pasiūlymus, kurias iš jų būtų tikslinga nukreipti į mūsų vartotojus

Kadangi teko skaityti visą pateiktą medžiagą, norėčiau detalizuoti kiekvieną reklamos rūšį ir pagrįsti mūsų pasirinkimą. Pirmiausiai nusprendėme, – aktyvi reklama yra mūsų tikslas. Norime kuo mažesnėmis sąnaudomis būti intensyviai matomi tokios priemonės kaip reklama pagalba.

Nei lauko reklama, nei šviečianti reklama sporto klubo per daug nedomino, nes neturėjome tokių išteklių. Įdomus faktas apie tai, kiek toks malonumas kainoja. Tikriausiai nereikia aiškinti, kas yra lauko, ar šviečianti reklama, jų pavyzdžių galime prisižiūrėti kelyje Vilnius – Kaunas. Beje, tokio stendo nuoma metams vidutiniškai kainuoja 30000 litų.

Tiesą pasakius, reklama stenduose yra tik viena iš lauko reklamos reklamos rūšių. Vis dėlto, mūsų tikslas buvo surasti kanalą, kuriuo galėtume pateikti informaciją koncentruotam vartotojų ratui. Pavyzdžiui, sveikuoliams ar žmonėms kovojantiems su ansvoriu, tam būtų buvę gudru panaudoti šiuo metu madingus socialinės medijos kanalus. Reklama internete susideda ne tik iš visiems žinomo Faebook‘o.  Supratome, jog tai ir SEO ir skelbimai internete pagal raktažodžius. Tai mums buvo visai nauja. Tačiau iki šiol ją sėkmingai naudojame ir prisitraukiame naujus klientus. Taip pat dėl mobiliųjų technologijų augimo ir populiarėjimo tendencijų galvojome, ar mobili reklama negalėtų būti dar vienas iš kanalų. Ir taip, mes jos pagalba taip pat prisitraukiame šiek tiek klientų.

Taip pat svarstėme galbūt reklama ant transporto pritrauktų naujų sportininkų, ypač jeigu viešasis transportas važinėtų netoli Vingio ar Sereikiškių parkų, kur yra aktyvų laisvalaikį mėgstančių žmonių. Tačiau reklama ant transporto buvo atsisakyta lygiai dėl tos pačios priežasties kaip ir reklama viešajame transporte.  Mūsų aplinkoje ir taip per daug reklaminių ir marketinginių šiukšlių, jeigu vartotojas informacijos neieško pats, labai nedidelė tikimybė, kad jį užkabins menkas skelbimas ant autobuso.

Vis dėlto reklama spaudoje mus sudomino. Tačiau ne bet kokioje, o specializuotoje, tai yra naujai pasirodžiusiame žurnale apie sportą SportIn. Manome, jog jį skaitys judrūs, savimi pasitikintys žmonės. Jame reklamuojame mūsų klubo akciją, manome, kad tai juos sudomins. Jeigu ši investicija pasiteisins, galvojame reklamuotis ir žurnaluose apie sveikatą. Ten ir patalpinome savo skelbimą.

Taigi galiausiai buvo pasirinkta reklama spaudoje ir reklama internete, ši kombinacija jau pradeda duoti pirmuosius rezultatus.