Įvairūs

Prezidentūra mini Tarptautinę kurčiųjų žmonių savaitę

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija rugsėjo 19–25 dienomis kartu su visu pasauliu mini Tarptautinę kurčiųjų žmonių savaitę.

Šios savaitės proga Prezidentūra prisijungia prie Pasaulio kurčiųjų federacijos ir Lietuvos kurčiųjų draugijos iniciatyvos „Nušvieskime gestų kalbą mėlynai!“ ir Prezidento rūmų fontaną apšviečia mėlyna spalva, taip išreikšdama palaikymą kurčiųjų bendruomenei ir gestų kalbai.

Nuo pat Pasaulio kurčiųjų federacijos įkūrimo 1951 metais mėlyna spalva buvo naudojama organizacijos simbolikoje, o mėlynoji juostelė ilgus dešimtmečius kurčiųjų bendruomenėje buvo naudojama kaip simbolis siekiant lygybės visuomenėje ir nacionalinių gestų kalbų pripažinimo.

Pasaulyje egzistuoja daugiau nei 200 skirtingų nacionalinių gestų kalbų, o Tarptautinė gestų kalbų diena minima rugsėjo 23-iąją.

Plačiau apie Tarptautinę kurčiųjų žmonių savaitę: http://www.lkd.lt/tarptautine-kurciuju-zmoniu-savaite-2022-i-dienos-temos

Dėl energetinių resursų taupymo veikiantį, apšviestą fontaną pamatyti galima 18-21 val. darbo dienomis ir 18-22 val. savaitgalį.

Pranešimą paskelbė: Justė Krančiukaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija