Įvairūs

Prezidento vardu – gėlių vainikai ant laisvės kovotojų ir iškilių asmenybių kapų

Visų Šventųjų ir Vėlinių išvakarėse Lietuvos Respublikos Prezidento vardu gėlių kompozicijas ant iškiliausių asmenybių kapų visoje Lietuvoje padėjo Garbės sargybos kuopos kariai.

„Kasmet per Vėlines prisimename ir pagerbiame seniau išėjusius žmones, kuriuos tebelaikome svarbia savo gyvenimo dalimi. Kartu tai puiki proga prisiminti tautos patriarchus ir stiprios nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrėjus. Branginkime protėvių palikimą ir perduokime jį ateinančioms kartoms“, – sakė valstybės vadovas.

Vilniuje gėlių padėta Antakalnio kapinėse ant poeto Justino Marcinkevičiaus, Adolfo Ramanausko-Vanago, Lietuvos Respublikos Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko kapų, taip pat ant Laisvės gynėjų memorialo bei Lietuvos kariuomenės karių kapų memorialo žuvusiems už Tėvynę.

Rasų kapinėse pagerbti dr. Jono Basanavičiaus ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kapai, 1863–1864 m. sukilėlių kapai, taip pat Nežinomo kareivio kapas ir Lietuvos savanorių kapai, žuvusių už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę paminklas.

Kaune gėlės padėtos ant Prezidento Aleksandro Stulginskio, Maironio, Dariaus ir Girėno, prof. Leonido Donskio ir Nežinomo kareivio kapų.

Kudirkos Naumiestyje pagerbtas Vinco Kudirkos kapas, o Kazlų Rūdos savivaldybėje, Salemos kaime, – Prezidento Kazio Griniaus.

 Alytuje Prezidento vardu gėlių padėta ant Antano Juozapavičiaus, pirmojo Lietuvos kariuomenės karininko, 1919 m. žuvusio Lietuvos nepriklausomybės kovose, kapo.

Pranešimą paskelbė: Regina Statkuvienė, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija