Sveikata

Kaip išsirinkti tinkamą dantų šepetėlį

Geros burnos higienos palaikymas turi itin didelę reikšmę mūsų sveikatai. Norint užtikrinti dantų bei burnos ertmės švarą turime pasirūpinti tinkamomis valymo priemonėmis. Svarbiausias įrankis burnos higienos procedūroms yra dantų šepetėlis. Kiekvienas žmogus savo namuose turi namų šepetėlį, kurio tinkamas panaudojimas padeda pašalinti kenksmingas apnašas, maisto likučius bei užtikrina malonų burnos kvapą. Tačiau nors beveik visi dantų šepetėliai iš pirmo žvilgsnio yra gan panašūs, tik susipažinę su jų skirtumais galime rasti geriausią modelį savo dantims. Tad kuris dantų šepetėlis yra geriausias? Ką reikia žinoti apie savo dantis ir dantenas ir kokį šepetėlį vertėtų pasirinkti?

Pasak odontologų, dantų šepetėliai su minkštais šereliais yra geriausias, saugiausias pasirinkimas. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad kieti šereliai kur kas geriau pasiekia visas ertmes ir efektyviau išvalo dantis, tačiau papildomas šiurkštumas gali sudirginti bei pažeisti dantenas. Valymas kietais šepetėliais reikalauja kur kas didesnio atidumo. Per didelis spaudimas ir netinkamas šerių tipas gali sukelti dantų šepetėlio dilimą arba emalio praradimą ar net pažeisti dantenas. Neatidus valymas kietais šepetėliais gali sukelti kraujavimą ir paskatinti dantenų ligų suaktyvėjimą.

Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra šerių antgaliai. Net švelnaus dantų šepetėlio šeriuose turi būti suapvalinti antgaliai kurie švelniai išvalo dantis bei padeda išvengti žalos dantims bei dantenoms.

Dantų šepetėlio funkcionalumas taip pat turi didelę įtaką sveikam ir efektyviam burnos higienos užtikrinimui. Elektriniai dantų šepetėliai yra itin naudingos ir patogios valymo priemonės, kurios padeda pasiekti maksimalią švarą. Kita vertus, naudojant įprastą dantų šepetėlį su tinkama valymo technika aukštas higienos lygis taip pat yra pasiekiamas. Valymas elektriniu dantų šepetėliu yra kur kas lengvesnis ir patogesnis. Jis yra ypač rekomenduojamas asmenis kurie neskiria pakankamai laiko taisyklingam valymui ir nori paspartinti šį higienos rutinos procesą. Dažniausiai šis prietaisas yra perkamas vaikams, tačiau jo patogumus ir pranašumus turi pajausti kiekvienas. Dėl papildomo patogumo, greičio ir efektyvumo, elektrinis dantų šepetėlis labai padeda žmonėms su negalia.

Tačiau elektriniai dantų šepetėliai toli gražu nėra idealūs. Kai kuriems asmenims šis valymo būdas kelia didelį diskomfortą ar net skausmą. Taip pat ne kiekvienas žmogus mano, kad elektrinis šepetėlis yra naudinga investicija. Tiek prietaisas, tiek pastovus šepetėlio galvutės keitimas reikalauja papildomų išlaidų. Įprasti šepetėliai yra daug pigesni ir suteikia naudotojui daugiau kontrolės.

Jei nenorite leisti papildomų išlaidų arba valymas elektriniu šepetėliu jums atrodo nepatogus, pasirinkite kuo geresnį dantų šepetėlį. Dantų ir dantenų sveikata taip pat turi didelę įtaką šiam pasirinkimui. Vizito pas odontologą metu geriau susipažinkite su savo dantų ir dantenų būklę ir jautrumu. Šie kriterijai padės jums išsirinkti tinkamiausią dantų šepetėlį.

Daugiau naudingų patarimų apie dantų priežiūrą rasite ClinicDPC puslapyje.